Arkadaş sevgisiyle 140 organ bağışı

Saruhanlı ilçesinde, böbrek yetmezliği çeken arkadaşlarının yaşadığı sıkıntıları gören 140 Tekel işçisi organlarını bağışladı. Diyabet ve böbrek yetmezliği tedavisi gören Tekel işçisi 31 yaşındaki Arif Özkan'ın...

MANİSA - Saruhanlı ilçesinde, böbrek yetmezliği çeken arkadaşlarının yaşadığı sıkıntıları gören 140 Tekel işçisi organlarını bağışladı. Diyabet ve böbrek yetmezliği tedavisi gören Tekel işçisi 31 yaşındaki Arif Özkan'ın çektiği sıkıntılara tanık olan arkadaşları, bundan etkilenerek organ bağışında bulunmaya karar verdi.
Saruhanlı Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğü'nde çalışan 140 personele İlçe Organ Bağış ve Nakil Koordinatörü Dr. Özgür Dökmeci ve Saruhanlı Sağlık Grup Başkanlığı öncülük etti. Personeliyle birlikte organlarını bağışlayan işletme müdürü Recep Aktan, işçilerin çok güzel bir dayanışma örneği sergilediklerini belirtti.
Arif Özkan ise arkadaşlarının bu duyarlılığı karşısında çok mutlu olduğunu kaydederek şunları söyledi: "Arkadaşlarım benim için üzülüyordu. Çünkü yaşamak için organ beklemek ölümü beklemekten zor. Arkadaşlarımın bu davranışı beni çok mutlu etti. Kim bilir bağışlanan bu organlarla ileride kaç can kurtulacak. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."