'Arkadaşımın annesi bana zorla fuhuş yaptırdı'

'Arkadaşımın annesi bana zorla fuhuş yaptırdı'
'Arkadaşımın annesi bana zorla fuhuş yaptırdı'
Adana'da eşinden ayrılan 1 çocuk annesi 28 yaşındaki G.S., yardımcı olması için yanına sığındığı arkadaşının annesi tarafından fuhuşa sürüklendi. Polis, G.S.'nin arkadaşı ve arkadaşının annesinin de aralarında bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.

ADANA – Merkez Yüreğir ilçesinde oturan G.S., 3 ay önce eşinden ayrılıp ailesinin yanına döndü. Bir ay sonra da evden "Hava almaya gidiyorum" diyerek çıkan G.S. ortadan kayboldu. Genç kadının yakınları, hayatından endişe ettiklerini belirterek polise kayıp başvurusunda bulundu.

Her yerde aranırken geçtiğimiz günlerde evine dönen G.S., sığındığı arkadaşı ile annesinin kendisini 2 ay boyunca erkeklere pazarladığını ve tecavüze uğradığını ileri sürdü. Eşinden ayrılınca bunalıma girdiğini ve arkadaşı 21 yaşındaki Rabia Ö.’nün yanına gittiği onun da kendisini annesi 45 yaşındaki Şükriye K.'nın Mersin'deki yazlık evine götürdüğünü belirterek başından geçenleri şöyle anlattı:

"Arkadaşım bana 'Annemin Mersin'de evi var. İstersen onun yanına gidelim, hem senin için değişiklik olur kafanı dağıtırsın. Hem de belki iş bulur sana' dedi. Ben de kabul edip Rabia ile birlikte Mersin'e gittim. Annesi de 'Benim 2 çocuğum var, onlarla ilgilenirsin, hem kalacak yerin olur. İstediğin kadar burada kalabilirsin. Benim Adana'da da evim var, ara sıra oraya da gidip geliyorum' dedi. Ben de yazlık evde kalabileceğimi söyledim. Şükriye K., Adana'ya gidip, hafta sonu sevgilisi Abdullah Y. ile birlikte geri geldi. 3 gün sonra Şükriye K., işi olduğunu söyleyerek Adana'ya döndü, evde kalan Abdullah Y., gece bana tecavüz edip, ölümle tehdit etti. Hafta sonuna kadar tecavüz etti. Şükriye K. geldiğinde durumu anlattım, bana, 'Sen artık bu işe alıştın. Bundan sonra ne dersem onu yapacaksın. Sana müşteri bulacağız, sen de ilişkiye gireceksin' dedi. Kabul etmememe rağmen eve erkek getirdiler, onlar zorla benimle ilişkiye girdi. Her gece 3-4 ayrı erkekle birlikte olmak zorunda kalıyordum. Sonra gözlerimi bağlayıp, beni Adana'da bir eve getirdiler. Burada da eve gelen erkeklerle birlikte oldum. Harun Ç. adlı kişi de bana bekçilik yaptı. İki ay sonra kapıyı açık unutunca evden kaçtım."

YAKALANDILAR

Genç kadının şikayeti üzerine soruşturma başlatan polis, fuhuşa aracılık yapmak, yer temin etmek ve para karşılığı fuhuş yapmak suçlarından poliste çok sayıda kaydı bulunan Şükriye K., Abdullah Y., Harun Ç. ile Rabia Ö.'yü gözaltına aldı. İddiaları kabul etmeyen şüpheliler, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

(Fatih KARAÇALI / DHA)