Arkadaşından üç gün sonra şehit oldu

Arkadaşından üç gün sonra şehit oldu
Arkadaşından üç gün sonra şehit oldu
Kras'ta mayın patlaması sonucu şehit olan uzman çavuş arkadaşı Ali Gökçe'nin ardından Facebook'taki hesabından 'Mekanın cennet olsun kardeşim' diye mesajı paylaşan Uzman Çavuş Mehmet Acar bugün Şırnak'ta mayın patlaması sonucu şehit oldu.

Şırnak'ta yol kontrolü sırasında PKK pususunda uzman çavuş 36 yaşındaki Mehmet Acar’ın şehit olduğu haberi, memleketi Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki ailesi ulaştı. Kadirli Kaymakamı Muhittin Pamuk ve Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Alaaddin Eşsiz, acı haberi vermek için Cemalpaşa Mahallesi’nde oturan şehit uzman çavuş Mehmet Acar’ın annesi Yeter Acar’ın evine geldi. Acı haberi alan Yeter Acar baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan acılı anne, ’Ciğerim yandı’ diye ağıtlar yakarken, ambulansla Kadirli Devlet Hastanesi’ne götürüldü.


Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acar ve 13 yıllık eşi Elif Acar...

ARKADAŞINDAN 3 GÜN SONRA KENDİSİ ŞEHİT OLDU

Şehit Acar’ın sosyal medya Facebook’taki en son paylaşımı ise kendisi gibi uzman çavuş olan hemşherisi ve arkadaşı Ali Gökçe’nin Kars’ın Kağızman ilçesinde teröristlerce yola döşenen mayına basması sonucu şehit olması haberi oldu. Gökçe'nin fotoğrafını 1 Ağustos’ta Facebook sayfasında 'Mekanın cennet olsun kardeşim' yazarak paylaşan Acar, 3 gün sonra arkadaşı gibi yol kontrolünde PKK’lı teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit oldu.

 

Acar ailesinin 5 çocuğundan biri olan Acar’ın babasının yaklaşık 10 yıl önce vefat ettiği belirtildi. Ev kadını Elif’le evli, 12 yaşında Efe, 6 yaşında Göksu adında 2 çocuk babası şehit uzman çavuş Mehmet Acar’ın cenazesi, yarın Kadirli’de düzenlenecek törenin ardından defnedilecek.

Şırnak'ta çatışma: 2 şehit

Efendi ERKAYIRAN/OSMANİYE-DHA