Arkadaşını öldürüp çıktığı çatıda 27 saat sonra kendisini vurdu

Arkadaşını öldürüp çıktığı çatıda 27 saat sonra kendisini vurdu
Arkadaşını öldürüp çıktığı çatıda 27 saat sonra kendisini vurdu
Arkadaşı 28 yaşındaki Yakup Polat'ı av tüfeğiyle öldürdükten sonra dün çıktığı inşaat halindeki binanın çatısından çevreye rastgele ateş eden Mehmet Ali Seçkin 3 polisi yaraladı. Mehmet Ali Seçkin, 27 saat süren direnişin ardından kendisini vurduğu öne sürüldü.

RADİKAL - Bingöl'de psikolojik sorunları olduğu belirtilen 30 yaşındaki Mehmet Ali Seçkin, arkadaşı 28 yaşındaki Yakup Polat'ı av tüfeğiyle öldürdükten sonra dün çıktığı inşaat halindeki binanın çatısından çevreye rastgele ateş etti. Tüm uyarılara karşın teslim olmayan ve dün saat 14.30'da çıktığı çatıdaçatıdan inmeyen Mehmet Ali Seçkin, kendisini ikna etmeye çalışan polislere ateş açarak 3 polisi yaraladı. 27 saat süren direnişin ardından saat 17:30'da bir el silah sesi duyuldu. Seçkin'in kendisini vurarak yaşamına son verdiği öne sürüldü.

Bingöl polisini dün saat 14.30'dan bu yana alarma geçiren olay, Çapakçur Deresi mevkiinde meydana geldi. Küçük Sanayi Sitesi'nde mobilyacılık yapan ve psikolojik sorunları olduğu belirtilen Mehmet Ali Seçkin, arkadaşı Bingöl Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yakup Polat ile birlikte, kendi kullandığı araçla Çapakçur Deresi mevkiine geldi. Seçkin, burada bilinmeyen bir nedenle arkadaşı Yakup Polat'ı pompalı tüfekle vurup öldürdü. Cesedi dere yatağına bırakan Mehmet Ali Seçkin, daha sonra çevrede bulunan inşaatın çatısına çıkarak çevreye rastgele ateş etmeye başladı.

Arkadaşını öldürüp çatıya çıktı!

'BEN ADAM VURDUM, HER ŞEY BİTTİ'
Görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine, aralarında keskin nişancıların da bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İnşaatın çevresine girişi yasaklayan polis, Seçkin'i tüfeğini bırakıp inmesi için ikna etme çalışmalarına başladı. Elinde pompalı tüfek bulunan Seçkin, "İnmiyorum ben adam vurdum, benim için her şey bitti" diyerek kendisini ikna etmeye çalışan polislere bağırdı.

GECEYİ ÇATIDA GEÇİRDİ
Polisin inşaat çevresinde sıkı güvenlik önlemleri almasının ardından Seçkin, geceyi de bulunduğu inşaat çatısında geçirdi. Bu sabah saatlerinde polis yeniden harekete geçerek Seçkin'i indirmek için ikna çabalarına başladı. Ancak Seçkin, elindeki pompalı tüfekle açtığı ateş ederek polis memurları Yunus Kayaçöken, Niyazi Acar ve Hakan Düşmez'i yaraladı. Hafif yaralı polisler, Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

BABASI DA İKNA EDEMEDİ

Seçkin'in 75 yaşındaki babası Sıddık Seçkin de olay yerine getirildi. Kentte at arabası ile taşımacılık yapan baba Seçkin, oğlunun çatıdan inmesi için ikna etmeye çalışarak, "Oğlum artık aşağıya in sana hiç kimse bir şey yapmayacak" dedi. Buna karşılık Mehmet Ali Seçkin babasına inmeyeceğini söyleyerek, "Yok baba inmeyeceğim" dedi.
Oğlunun psikolojik tedavi gördüğünü ve sürekli ilaç kullandığını söyleyen Sıddık Seçkin, "Bazı zamanlar ilaçlarını almıyordu. İlaçlarını almadığı zamanlar 3 gün uyumuyordu" dedi.

POLİS DÜRBÜNLE TAKİP EDİYOR
Dün çıktığı inşaat çatısında elinde pompalı tüfekle eylemini sürdüren Mehmet Ali Seçkin'in tüm hareketleri polis tarafından yakından takip ediliyor. Polis dürbünle takibini sürdürürken, bölgeye güvenlik güçlerinden başkasının girmesine izin vermiyor. Bu arada elinde pompalı tüfek bulunan ve zaman zaman ateş açan Seçkin'in yanında çok sayıda fişek bulunduğu öğrenildi.
Seçkin'in öldürdüğü Yakup Polat'ın cesedi ambulansla Bingöl Devlet Hastanesi morgundan alınarak Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. (Aziz ÖNAL/DHA/BİNGÖL)