Arkadaşları Duygu Asena'yı ziyaret etti

Gazeteci-yazar Duygu Asena, ölümünün birinci yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Duygu Asena'nın Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törene, kız kardeşi İnci Asena ile meslektaşları katıldı.

İSTANBUL - Gazeteci-yazar Duygu Asena, ölümünün birinci yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Duygu Asena'nın Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törene, kız kardeşi İnci Asena ile meslektaşları katıldı. Törende konuşan İnci Asena, Duygu Asena'nın ölümünün üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatarak, "Bu 30 Temmuz yaklaşırken benim içimdeki 'Duygu' bana dedi ki; 'İnci ölüme değil, yaşamaya bak. Birbirimize yaşarken bakalım'. Beni böyle
uyardı. Ben de bugünü sevgiyle birbirimize 'nasılsın' diyebileceğimiz bir gün olarak düşündüm" dedi.
'Duygu seçim sonuçlarına sevinirdi'
Gazeteci Oral Çalışlar ise seçimlerden sonra Asena'nın yaşaması durumunda neler yapacağını düşündüğünü belirterek Asena'nın en çok 50'ye yakın kadın milletvekilinin parlamentoda bulunmasından mutluluk duyacağını söyledi. Asena'nın bu 50 kadının parlamentoya girmesinde çok büyük katkısı olduğunu vurgulayan Çalışlar, "Herhalde yeni hedefler koyardı. Derdi ki 'Gelecek seçimlerde de yüzde 30 rakamı yakalansın, yani 150 kadın parlamentoda yer alsın.' Duygu'nun seçimlerle ilgili mutluluğu bu olurdu" dedi.