Arkadaşları Turakan'ı durduramamış

Varşova Büyükelçisi Ecvet Tezcan'ın oğlu Sait Tarık Tezcan'ın Bilkent'teki evinde oynadığı rus ruleti sonucu yaşamını yitiren 20 yaşındaki Cem Orga Turakan gözyaşlarıyla Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ANKARA - Varşova Büyükelçisi Ecvet Tezcan'ın oğlu Sait Tarık Tezcan'ın Bilkent'teki evinde oynadığı rus ruleti sonucu yaşamını yitiren 20 yaşındaki Cem Orga Turakan gözyaşlarıyla Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Büyükelçinin Colt marka tabancasıyla yaşamını yitiren Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Turakan'ın cenazesine annesi Füsun, babası Bora, kardeşi Canberk'in yanı sıra Varşova Büyükelçisi Ecvet Tezcan, eşi Neslihan, oğlu Sait Tarık Tezcan ve okul arkadaşları katıldı. Anne Turakan, ihmal olmasına karşın kimseye kızgın olmadığını belirterek "Hepsi aklı başında çocuklardı. Kimseyi suçlamıyorum. Keşke bu bir şaka olsaydı ve oğlum ölmeseydi. Keşke yaralansaydı ve yaralanarak ders alsaydı" dedi.
Büyükelçinin eşi Neslihan Tezcan'sa olayla ilgili şöyle konuştu: "Öyle denildiği gibi parti falan verilmemiş. Çocuklar bir araya gelerek sohbet etmişler.
O sırada Cem Orga silahı eline almış ve kafasına dayamış. Arkadaşlarının 'Yapma-etme' diyerek tüm çabalarına rağmen tetiğe basmış."