Arkadaşlık teklifini reddetti diye kurşun yağdırdı

Arkadaşlık teklifini reddetti diye kurşun yağdırdı
Arkadaşlık teklifini reddetti diye kurşun yağdırdı
Tekirdağ'da 26 yaşındaki Güher Kurar, arkadaşlık teklifini kabul etmeyen kadın avukatın evini basıp kurşun yağdırdıFerhat AKGÜN

TEKİRDAĞ - Arkadaşlık tekliflini kabul etmeyen avukat Başak Küçükgüven’in yaşadığı evi basan Güher Kurar, bir kez daha red cevabı alınca belindeki silahı çekerek kurşun yağdırdı. Kurar’ın, ‘Ya benim olacaksın yada kara toprağın’ dedikten sonra sıktığı kurşunların isabet ettiği Avukat Küçükgüven ile evde bulunan babaannesi yaralandı.
Tekirdağ’da zeytin ticareti yapan 26 yaşındaki Güher Kurar, bir arkadaşının icra davasında bir yıl önce avukatlığını yapan 28 yaşındaki Başak Küçükgüven ile tanıştı. Tanışmanın ardından Kurar duygularını geçen ay Başak Küçükgüven'e açtı. Ancak kadın avukat, arkadaşlık teklifine olumsuz yanıt verdi. Kurar ise her fırsatta Başak Küçükgüven’e teklifini yineledi.

-YA BENİM OLACAKSIN YA TOPRAĞIN-

Tekirdağ Yüzüncü Yıl Mahallesi Nisan Sokak üzerinde bulunan İnaler Apartamının 2 katındaki daireye dün gece saat 22.00 sıralarında gelen Güher Kurar, Avukat Küçükgüven'in kapısını çaldı. Anne ve babası evde olmayan ve babaannesi 76 yaşındaki Nazife Küçükgüven ile oturan Başak Küçükgüven kapıyı açtığında karşısında Güher Kurar’ı gördü. Apartman içinde Başak Küçükgüven’e duygularını tekrar anlatan Güher Kurar, yine olumsuz yanıt alınca çılgına döndü ve belindeki tabancayı çıkararak, ‘Ya benim olacaksın yada toprağın’ dedikten sonra ateş etmeye başladı. Çılgın aşığın silahından çıkan 6 kurşundan 3’ü Başak Küçükgüven’in vücudunun çeşitli yerlerine isabet etti. Silah sesi üzerine torunun yanına koşan babaanne Nazife Küçükgüven'in de sağ bacağına 1 kurşun değdi. Kurar olayın ardından apartmandan hızla çıkarak kaçtı.

İSTANBUL’A SEVK EDİLDİ

Silah sesleri üzerine dışarı çıkan komşular avukat ve babaannenin kapı önünde kanlar içinde yattığını görünce hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Küçükgüven ve babaannesini ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sol el, kasık ve bacağından yaralanan ve iç kanaması bulunan Küçükgüven, yapılan ilk müdahalenin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Küçükgüven'in hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.
Bacağından tek kurşunla yaralanan babaannenin sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi. Polis ekipleri, olay sonrası kaçan Güher Kurar’ı arama çalışmalarını sürdürüyor. (dha)