Arnavutköylü Erbakan'a tepkili

3. köprüye karşı mücadele veren Arnavutköy sakinleri, kendilerine "Köprü istemiyorsanız ata binin, karşıya da yüzerek geçin" diyen Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan hakkında yasal girişimde bulunacak.

İSTANBUL - 3. köprüye karşı mücadele veren Arnavutköy sakinleri, kendilerine "Köprü istemiyorsanız ata binin, karşıya da yüzerek geçin" diyen Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan hakkında yasal girişimde bulunacak. Arnavutköy Semt Girişimi adına dün yapılan açıklamada, daha önce Nisan 2003'te İstanbul'a davet ettikleri Erbakan'dan "İstanbul'a gelirsem buldozerle gelirim" karşılığını aldıklarını anımsatılarak şöyle denildi: "Siyasal gücü elinde tutanların, çağımızda vatandaşlarını aşağılamaya ve yasalara aykırı girişimlerde bulunmaya asla hakkı yoktur. Bilinçli yurttaşlar olarak, müsteşarın alaycı ifadelerini şiddetle reddediyor, yasal girişimde bulunacağımızı duyuruyoruz. Bu talihsiz açıklamaların geri alınmasını istiyoruz."
Erbakan, geçen hafta yaptığı basın toplantısında "Arnavutköylüler geldi. 'Trafik, egzoz dumanı istemiyoruz' dedi. Ben de onlara 'Köprü istemiyorsanız ata binin, karşıya da yüzerek geçin' dedim. Üçüncü köprüyü en kısa zamanda gerçekleştireceğiz" demişti.


    http://www.radikal.com.tr/7394657394650

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.