Arseven, 'son şans' turunda

TBMM'nin olağanüstü oturumlarında ele alınacak 37 maddelik Anayasa değişikliği paketiyle ilgili destek arayışları sürüyor. Devlet Bakanı Nejat Arseven, Adalet ve Kalkınma Parti'li grup başkanvekillerini ziyaret ederek destek istedi.

ANKARA - TBMM'nin olağanüstü oturumlarında ele alınacak 37 maddelik Anayasa değişikliği paketiyle ilgili destek arayışları sürüyor. Devlet Bakanı Nejat Arseven, Adalet ve Kalkınma Parti'li grup başkanvekillerini ziyaret ederek destek istedi. Devlet Bakanlığı'na atanmadan önce paketi hazırlayan Uzlaşma Komisyonu'nun başkanlığını yapan Bakan Arseven, TBMM'de 52 sandalyesi bulunan AKP'yi ziyaretinde değişiklik teklifinin Meclis'te kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Arseven, "Bu değişiklik Avrupa ile ilişkilerimizde son şansımız. Eğer bu teklif geçmezse AB üyeliği suya düşer" dedi.
Kapusuz: Fire vermeyiz
AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz ise Arseven'e desteklerini yinelerken, pakette değişiklik yapılmamasını da istedi. Kapusuz, "Eğer değişiklik talepleri olursa, bu, yeni talepleri getirir. Bu da paketin çıkmasını tehlikeye atar. Değişiklik işine hiç girmeyelim. Gerekirse sadece mevcut metin üzerinde redaksiyon yapalım ve aynı şekliyle geçirelim. Biz fire vermeyiz" dedi.