Asfalt ortasında 'tuzağa' düştüler

Asfalt ortasında 'tuzağa' düştüler
Asfalt ortasında 'tuzağa' düştüler

Çevresine uyarı konmayan kolektör çukuruna düşen araçtaki bir yaşındaki Nisa, şans eseri yaralanmadı.

BOLU - Kolektör hattı için yol ortasında açılıp çevresinde güvenlik önlemi alınmayan dev çukur, otomobil yuttu. Çukura düşen araçta beş kişi hastanelik oldu. 
Bolu’daki ‘ihmal’ kazası, önceki akşam İzzet Baysal Mahallesi Zerdali Sokak’ta meydana geldi. Akın ailesinin bulunduğu otomobil, telefon hattı çalışması nedeniyle sulama kanalı altındaki yolun kapalı olması üzerine kanalın üstündeki yola girdi. Okan Akın yönetimindeki otomobil, yol ortasına açılan ve çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmayan beş metre derinliğinde, yedi metre uzunluğundaki çukura düştü. Otomobil çukurun içinde ters dönerken, betonun içinden çıkan demir çubukların ise otomobilin hemen ilerisinde kalması olası faciayı önledi. Otomobilde bulunan Okan Akın, Orhan Akın, Güllü Akın, Havva Akın ile ve bir yaşındaki Nisa araçtan güçlükle çıktı. Orhan ve Okan Akın ayakta tedavi edilirken, Güllü ve Havva Akın tedavi altına alındı.
Mahalle sakinleri çukurun çevresine günlerdir uyarıcı işaret konulmadığını belirterek, “Çukurun etrafındaki toprağı kaldırıp, asfalt döktüler. Sürücüler burayı düz gibi görüyor. Burada uyarı işaretleri ya da toprak birikintisi olsaydı vatandaş girmez. Bile bile tuzak” dedi.
Orhan Akın, yağmur nedeniyle yavaş gittiklerini, kendilerini birden çukurda bulduklarını anlattı. Sürücü Okan Akın ise “Gezmeye gidiyorduk. Anayolu kapatmışlar. Üst yola saptık. Yol gayet iyi, asfalt. Kocaman çukur yolun ortasında. Barikat yok, en azından uyarı levhası koyabilirlerdi. Davacı olacağım” dedi. (dha)