Asi Nehri'nde kaçakçılarla çatışma

Asi Nehri'nde kaçakçılarla çatışma
Asi Nehri'nde kaçakçılarla çatışma
Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Asi Nehri üzerinden geçmeye çalışırken ateş açan kaçakçılara karşılık verilmiştir" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı' nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, " Türkiye - Suriye Hududunda, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Hacıpaşa Hudut karakolu sorumluluk sahasında, saat 16.00 sularında, dört şahıs Suriye'den Türkiye'ye Asi Nehri üzerinden bidonlarla akaryakıt geçirme girişiminde bulunmuş ve bölgede bulunan bir Mobil Yol Kontrol Unsuruna (MYKU) piyade tüfeği ile 9-10 el ateş etmiştir. Bu durum üzerine, MYKU tarafından ateşe karşılık verilmiştir. Olayda, MYKU'nda herhangi bir personel zayiatı meydana gelmemiştir" denildi.


  http://www.radikal.com.tr/114713111471312

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KARŞILIK NE DEMEK - HARAYDIN

  Devlet olmakla derebeylik olmayı karıştıranlar ordunun anlamını kavramamakta ısrar ediyorlar. 300 yıldır bu karşılıklı devam ediyor. Biri güçlü ordu güçlü devlet demektir diyor, biri ordu devletin gücünü azaltıyor çünkü sıcak savaşlar azaldı diyor. Oysa ikisi de yanlış. Güç Eğitim üretim Ar Ge İhracat Sanat Spor ve turizm dünya pastasından daha fazla pay almak demek bugün. Bu güçlü millet demektir. Yani formül güçlü millet güçlü devlet demektir güçlü millet güçlü devleti güçlü devlet güçlü orduyu doğurur. Yani güçlü ordunuz olmadan da gücü koruyamazsınız. Güç caydırma ve saldırı anında saldıranı imha etme demektir. Sınırını koyamayan ordu olamayacağı gibi güçlü ordusu olmayan güçlü devlet ve dolayısıyla güçlü millet de olamaz. İstisna Japonya ve Almanya dünya savaşının zorunluluğundan onlarda bir caydırma ve püskürtme için savunma sanayisi peşindeler. Bu durumda ne demek kaçakçılara karşılık verildi. Ortada bir caydırıcı gücün caydırıcılığına inanç zayıflaması sözkonusu. Binlerce kişilik gruplar sınırları kalbura çevirme denemeleri yapıyor ve sürekli aynı cevap karşılık verildi. Hayır efendim karşılık vermek değil balyoz gibi inmek gerek ki daha sonrakiler için caydırıcı güç var olduğu algılansın. Silahla çatışmaya girene karşılık verilmez imha edilir.Aksi halde caydırıcı gücünüzü kaybedersiniz. 21.yy ordusunun gücü teknoloji kararlılık ve disiplin sayesinde caydırıcılıktır.

  Bravo. - citizen

  Aferin TSK ya, sınırdan kuş uçurtmuyor. Geçtiğimiz günlerde de atlı-yaya düşman birliklerinin sınırımıza doğru yaptığı akınları başarıyla. o müthiş saldırıyı savuşturmuştu. Bravo, bravo.