Aşiret reisi Sean Connery!

Diyarbakır yakınlarındaki Karacadağ'dan 1609 yılında Kafkaslar ve İran'a göç eden Brukan aşiretinin yaşadıkları, film oluyor. Gültekin Filmcilik ile Brukan Prodüksiyon'un ilgilileri...
Haber: FAHRETTİN GÖK / Arşivi

VAN - Diyarbakır yakınlarındaki Karacadağ'dan 1609 yılında Kafkaslar ve İran'a göç eden Brukan aşiretinin yaşadıkları, film oluyor. Gültekin Filmcilik ile Brukan Prodüksiyon'un ilgilileri, mekân belirlemek için Van'a geldi. Yapımcı Kasım Gültekin, yönetmen Engin Alap ve genel koordinatör Sema Efe, Doğangün Köyü'nde incelemede bulundu.
Ekip, 15 Mart'ta filmin çekimine başlanacağını, ağustos ayında da gösterime gireceğini söyledi. Kürtçe olarak çekilecek film, daha sonra İngilizce seslendirilecek.
Brukan aşireti, halen Van ve civarında 117 köyde yaşıyor. Yapımcı Kasım Gültekin, merkezi Belçika'da bulunan Galaxi Müzik şirketinin filmin müziğini yapmak için teklif getirdiğini belirterek, "Filmde Kürtçe ezgiler yer alacak. Şu anda 2 milyon avro hazır. Harcamalarımız 3 milyon avroyu da bulabilir. Bizim herhangi ticari kaygımız yok. Filmde yaklaşık 3 bin insan oynayacak ve bu, uluslararası bir sinema filmi olacak" diye konuştu.
Ekibin verdiği bilgiye göre aşiret lideri Şemdin Bey rolü için 75 yaşındaki Sean Connery'ye teklif götürüldü. Genel koordinatör Efe ile yönetmen Alap, Connery'ye bir misyon yüklemek istediklerini, ülkeler arası ikili kültür anlaşmaları çerçevesinde teklif götürdüklerini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7366267366260

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.