Asitli saldırgan cezaevinde bıçaklı saldırıya uğramış

Asitli saldırgan cezaevinde bıçaklı saldırıya uğramış
Asitli saldırgan cezaevinde bıçaklı saldırıya uğramış
Ataşehir'deki Develi restoranının oyun alanında 3 yaşındaki çocuğun yüzüne asit atarak bir gözünün kör olmasına neden olan Cihan A'nın cezaevinde bıçaklı saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Ataşehir'deki Develi restoranının oyun alanında eşinin kızkardeşinin 3 yaşındaki çocuğunun yüzüne asit atarak bir gözünün kör olmasına ve yüzünün yanmasına neden olan Cihan A'nın tutuklandıktan sonra götürüldüğü Maltepe Cezaevi'nde saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Karantina koğuşunda bıçak ve şişli saldırıya uğrayan Cihan A.'nın cezaevi görevlileri tarafından kurtarıldığı ve güvenli bir koğuşa konduğu öne sürüldü.

Asitli saldırgan C.A'nın akıl sağlığına bakılacak

Ataşehir'de geçen Eylül ayında meydana gelen olayda Bilgisayar mühendisi Cihan A., lüks restoranın oyun alanında 3 yaşındaki çocuğa asit attığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Poliste yapılan sorgusunda suçunu itiraf eden Cihan A.. eşinin kızkardeşinin çocuğu Y.K.'ya aile içinde çok fazla ilgi gördüğü için kıskandığını bunun için  saldırdığını söylemişti. Poliste işlemleri tamamlanan Cihan A., çıkarıldığı Anadolu Adliyesi'nde "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmış ve Maltepe cezaevine konmuştu. Hastanede tedavi gören Y.K.'dan kötü haber gelmişti. Y.K.'nın sülfirik asit yüzünden zarar gören bir gözünün tamamen kör olduğu belirtilmişti. Tedavi gören minik yavrunun diğer gözünü kurtarmak için doktorların yoğun çabasının sürdüğü öğrenildi.

Develi Kebap'ta asitli saldırıda şüpheli tutuklandı

CEZAEVİNDE SALDIRIYA UĞRADI

Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandıktan sonra Maltepe Cezaevine gönderilen Cihan A.'nın konulduğu  karantina koğuşunda bıçaklı ve şişli saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Bir grup mahkum tarafından yapılan saldırıda Cihan A.'nın yara almadığı, cezaevi görevlileri tarafından kurtarılarak koğuştan koğuşundan çıkarıldığı öğrenildi. Cihan A.'nın olaydan sonra cezaevinde güvenli bir koğuşa konduğu belirtildi.

Develi'deki kimyasal saldırının kurbanı Y.K bir gözünü kaybetti

Ali AKSOYER/İSTANBUL-DHA