Asitli saldırgan, çocuğu hastanede ziyaret etmiş

Asitli saldırgan, çocuğu hastanede ziyaret etmiş
Asitli saldırgan, çocuğu hastanede ziyaret etmiş
İstanbul Ataşehir'deki bir restoranın oyun alanında oynayan 3 yaşındaki Y.K.'nın yüzüne asit atan saldırgan C.A.'nın olaydan sonra küçük çocuğu hastanede ziyaret ettiği sabaha kadar hastanede yakınlarıyla beklediğini tespit edildi. Anne şikayetçi oldu, asitli saldırgan adliyeye sevk edildi.

Ataşehir'de ünlü bir lokantada 3,5 yaşındaki Y.K.'nın üzerine oyun alanında asitli madde atılarak yaralanması olayıyla ilgili gözaltına alınan C.A., Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki ifadesinde suçunu itiraf ettiği iddia edildi. Çocuğun teyzesinin eşi olan şüpheli C.A., asitli maddeyi bir diş macunu tüpünün içine koyduğunu ve çocukların yanına gelerek sıktığını anlattı belirtiliyor. Polis şüpheli C.A.'nın olaydan sonra maddeden yanan gömleğini değiştirdiğini ve bir saat sonra da hastaneye minik Y.K.'ya geçmiş olsun ziyaretine gittiğini, sabaha kadar hastanede yakınlarıyla beklediğini tespit etti.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ
Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Ümraniye, Çekmeköy'de yolda yürürken yakalanan C.A.'nın Cinayet Büro Amirliği'nde sorgusu tamamlandı. Avukatı yanında ifadesi alınan C.A.'nın verdiği ifadede suçunu itiraf ettiği öğrenildi. C.A.'nın ifadesinde minik Y.K.'yı aile içinde kendi çocuklarından daha fazla ilgi gördüğü için kıskandığını söylediği öğrenildi.

Asitli saldırgana bunu yaptıran psikoloji ne?

"MADDENİN ASİT OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"
Bir yazılım şirketinde pazarlama müdürü olarak çalıştığı öğrenilen C.A.'nın ifadesinde amacının minik Y.K.'ya zarar vermek olmadığını belirterek, “Evimde tadilat vardı. Orada ustaların bıraktığı malzemeler arasında bulduğum bir maddeyi diş macunu tüpünün içine koydum. Ben onun boya olduğunu düşünüyordum. Amacım onu arkadaşlarının arasında küçük duruma düşürmekti. Olay yerine gittiğimde ona doğru tutarak hızla sıktım. Madde hızla çevreye yayıldı. Çocuklar ağlamaya başlayınca oradan kaçıp masaya döndüm. Kimsenin beni gördüğünü düşünmedimö dediği öğrenildi.

KENDİ DE YARALANMIŞ
Olay sırasında tüpün içinden çıkan madde nedeniyle kendi elinin ve gömleğinin de yandığını anlatan C.A., “Montumu boğazıma kadar çekip yanan gömleğimi gizlemeye çalıştım. Olaydan sonra masaya döndüm. Herkes hastaneye giderken ben gitmedim. Gidip üzerimi değiştirdim" dedi.

YENİ BİR DİŞ MACUNU ALMIŞ
Yapılan soruşturmada C.A.'nın olaydan sonra bir markete giderek cebinde boşalttığı diş macunu tüpünün yerine gerçek bir diş macunu aldığı tespit edildi. Şüphelinin bunu polisin cebinde olduğu tespit edilebileceği diş macunu tüpünü sorması halinde göstermek için aldığı belirledi. Diş macunun tüpünün içindeki maddeyi evinde yapılan tadilat sırasında ustaların bıraktığı malzemelerin içinden aldığını anlatan C.A.'nın bu kadar zarar vereceğini düşünmediğini sadece boya sandığını söylediği öğrenildi. Öte yandan yapılan inceleme sonucu minik Y.K.'nın yüzünü ve gözlerini yakan maddenin sülfirik asit olduğu tespit edildi.

Develi'deki çocuklara asitli saldırıda ilginç gelişme

MİNİK Y.K.'YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNE GİTMİŞ
Şüphelinin bir markete giderek cebinde boşalttığı diş macunu tüpünün yerine gerçek bir diş macunu almasından yaklaşık bir saat sonra hastaneye minik Y.K.'ya geçmiş olsun ziyaretine gittiği öğrenildi. Şüphelinin sabaha kadar Y.K.'nın bulunduğu, hastanede yakınlarıyla birlikte beklediği belirtildi.

Nasıl koruyacağız biz bu çocukları?

YEMEĞİ ORGANİZE ETMİŞ

Olayla ilgili yapılan polis soruşturmasında ise tüyler ürpertici detaylar ortaya çıktı. Polis yaptığı araştırmada C.A.'nın olayı planladığını ve o akşam yemeğini herkese tek tek telefon ederek kendisinin organize ettiğini tespit etti. Olay sırasında oyun alanında bulunan palyoçalar tarafından çocukların yüzlerinin boyandığı, bu sırada yüzüne asit atılınca yüzünün yandığını söyleyerek ağlamaya başlayan Y.K.'ya ailesinin, istemeden de olsa yanlış müdahale ettiği ortaya çıktı. Yanmanın yüzündeki boyadan olduğunu sanan ailenin çocuğun yüzünü suyla yıkadığı, bu sırada suyla tepkimeye giren sülfirik asitin çocuğun yüzünde ve vücudunda derin yaralar açtığı öğrenildi.

2 GÜN UYUYAMAMIŞ

Şüpheli C.A'nın, olaydan sonra  2 gün uyumadığı, eşinin polise  , "Ben onu çocuğa üzüldüğü için uyuyamadığını sanryurdum. Halbuki böyle bir olayın faili olduğu için uyuyamıyormuş" dediği öğrenildi.

Oyun alanlarında güvenlik yok, tehlike çok!

ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU 

Yaptığından çok pişman olduğunu söyleyen C.A. adliyeye sevk edildi. Şüpheliye çelik yelek giydirildiği dikkat çekti. Öte yandan anne Işıl G.'nin, kardeşinin kocası C.A'dan şikayetçi olduğu belirtildi.

Develi'den açıklama: Biz zanlının yakalanması için gerekeni yaptık

 BİLGİSAYAR İNCELEMESİ SÜRÜYOR

Öte yandan lokantanın güvenlik kameralarının incelemesinin de Siber Suçlar Şube Müdürlüğü'nde sürdüğü öğrenildi. Güvenlik kamera görüntülerinin dışarıdan bir hacker tarafından yapılan müdahale ile silindiğine dair kuvvetli şüpheler bulunduğunu söyleyen yetkililer, incelemenin ve görüntülerin geri getirilme çalışmalarının sürdüğünü söylediler.

Ali AKSOYER/ İSTANBUL -DHA