Aşk gemisinde cinayet

Kuşadası Limanı'na yanaşan Bahama bandıralı 'Brillance Seas' adlı lüks yolcu gemisinde cinayet ihbarı yapıldı. Gemide inceleme yapan Kuşadası savcısı, bir kamaradan filikalara kadar giden kan izleri buldu.

AYDIN - Kuşadası Limanı'na yanaşan Bahama bandıralı 'Brillance Seas' adlı lüks yolcu gemisinde cinayet ihbarı yapıldı. Gemide inceleme yapan Kuşadası savcısı, bir kamaradan filikalara kadar giden kan izleri buldu. Eşi George Allen Smith gemide bulunamayan Amerikalı Jennifer Carly Hagel Smith, cinayet işlediği şüphesiyle ABD İzmir Konsolosluğu yetkililerine teslim edildi.
İspanya'nın Barcelona Limanı'ndan 27 Haziran'da ayrılan Brillance Seas, önceki sabah Kuşadası Limanı'na yanaştı. Gemideki temizlik görevlileri bir kamarada kan izleri görünce kaptana haber verdi. Kaptan, kamarada 26 yaşındaki Amerikalı Jennifer Carly Hagel Smith'i sarhoş buldu, 27 yaşındaki eşi George Allen Smith'in ise izine rastlanamadı. Kaptan, kadından eşiyle ilgili tatmin edici yanıt alamayınca Kuşadası Cumhuriyet Savcılığı'na gemide kuşkulu bir olay olduğunu bildirdi.
Savcı olay yeri inceleme ekibiyle gemiye geldi. Smith çiftinin kamarasını inceleyen ekip, duvarlar ile yerlerde kan ve tırnak izlerine rastladı. Savcı ve polisler, Amerikalı çiftin kamarasından başlayan izlerin filikaların üzerinde bittiğini tespit etti. Kadın yapılan sorgulamasında gece geç saatlere kadar eşiyle içki içtiklerini ve sonrasını hatırlamadığını söyledi. George Allen Smith de gemide bulunamayınca, savcı olayın bir cinayet olabileceği ve cesedin suya atılmış olabileceği kanısına vardı.
Bunun üzerine Jennifer Smith, Kuşadası'na çağrılan ABD İzmir Konsolosluğu yetkililerine teslim edildi. Gemi ise programını aksatmadan akşam limandan ayrıldı.
Yargılamanın nerede yapılacağı ise TCK'nın 8'inci maddesinde şöyle belirtiliyor: "Fiilin kısmen veya tamamen Türkiye'de işlenmesi veya neticenin Türkiye'de gerçekleşmesi halinde suç Türkiye'de işlenmiş sayılır."


    http://www.radikal.com.tr/7512527512520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.