Aşk limanı Karaköy

Dev gemilerle çıkılan Akdeniz turlarında ara durak olarak kullanılan İstanbul Karaköy Limanı artık 'kalkış iskelesi' olacak. Bu sayede İstanbul 50 bin turist ağırlayacak.

İSTANBUL - Dev gemilerle çıkılan Akdeniz turlarında ara durak olarak kullanılan İstanbul Karaköy Limanı artık 'kalkış iskelesi' olacak. Bu sayede İstanbul 50 bin turist ağırlayacak. MSC Cruises'ın 'MSC Opera' adlı gemisi ile yaz sezonu boyunca İstanbul'dan kalkarak bir haftalık ilk Akdeniz turuna dün başladı. Gemi ilk etapta 50 Türk yolcu aldı, uğradığı limanlarla bu sayı 1800'e çıkacak.
MSC Cruises şirketi, Arkas Holding'le ortak kurduğu MSC Cruises Türkiye ile Karaköy Limanını'nı 'dev aşk gemileri'nin kalkış iskelesi yaptı. MSC Genel Müdürü Necla Tuncel'in verdiği bilgiye göre 2004 yılında 12 milyon kişi dev gemilerle tatil yaptı. Gezilere katılanların 8.5 milyonu ABD'liydi. Yolculuğa katılan Türklerin sayısı ise 7 bin oldu. Dün başlayan seferlerin 12 Ekim'e kadar süreceğini ifade eden Tuncel, "Bu süreçte 26 tur yapılacak. İstanbul'dan çıkan gemi Hırvatistan'ın Dubrovnik, İtalya'nın Venedik ve Bari, Yunanistan'ın Katakolon Adası'na ve Kuşadası'na giderek seferini tamamlayacak. Hedefimiz bu sürede 350-400 bin yolcu taşımak. Bu seferler sayesinde İstanbul'a da 46 bin 800 turist getireceğiz" dedi. MSN Opera ile bir haftalık tatilin fiyatı 890 avro
ile 1975 avro arasında değişiyor. 2 bin 200 yolcu kapasiteli MSC Opera, 251 metre uzunluğunda ve 60 bin ton ağırlığında.


    http://www.radikal.com.tr/8479628479620

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.