Aşk, nefret ve mutlu son

Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu'nda katiplik görevinden emekli olan 71 yaşındaki Halis Özkan, Arjantinli sevgilisinden olan oğlunu 33 yıl sonra görebildi.
Haber: UFUK BALKİS / Arşivi

ANTALYA - Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu'nda katiplik görevinden emekli olan 71 yaşındaki Halis Özkan, Arjantinli sevgilisinden olan oğlunu 33 yıl sonra görebildi. Antalya Havalimanı'nda kavuşan baba-oğul gözyaşları içinde kucaklaştı.
Halis Özkan, 1970 yılında Frankfurt'ta görev yaparken, bir fabrikada tercüman olarak çalışan Arjantinli 24 yaşındaki Erica Rofhmund'la tanıştı. Rofhmund, iki yıl sonra hamile kaldı. Ancak Halis Özkan evli olduğunu söyledi ve sevgilisinin çocuğu dünyaya getirmesini istemedi. Özkan, buna karşı çıkan Rofhmund'u altı aylık hamileyken terk etti. Daha sonra bir arkadaşı aracılığıyla sevgilisinin bebeği dünyaya getirdiğini ve bir oğlu olduğunu öğrenen Özkan, bunun üzerine çocuğu görmek istedi. Rofhmund ise, "Bunun bedelini sana çocuğunu göstermeyerek ödeteceğim" diyerek bebeğini göstermeden ülkesi Arjantin'e döndü ve bir daha da Halis Özkan'ı aramadı.
Aradan geçen 33 yılın ardından eski sevgilisini affeden Erica Rofhmund, ortak bir arkadaşları aracılığıyla Özkan'a ulaştı. Halis Özkan da, önce telefonda uzun uzun sohbet ettiği oğluyla Türkiye'de buluşma kararı aldı.
Çiçekli karşılama
Arjantin'den gelecek oğlunu karşılamak için önceki gece Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne giden Halis Özkan, elindeki çiçekle saatlerce uçağın gelmesini bekledi. Saat 23.30 sıralarında uçağın indiği haberini alan Özkan'ın heyecanı daha da arttı. Elinde oğlunun adının yazılı olduğu kâğıtla terminal girişinde bekleyen Özkan, kendisine gülerek yaklaşan Christopher Rofhmund'u görünce sevinçten ne yapacağını şaşırdı. Özkan, Arjantin'de ressamlık yapan oğlunun boynuna sarılıp dakikalarca sevinç gözyaşı döktü. Özkan, "Buluşma sırasında heyecandan kalbim duracaktı. Oğlumu görünce, aklıma gençliğim geldi. Bundan sonra hiç ayrılmayacağız" dedi.
Halis Özkan, 33 yıllık hasretin şerefine önceki gece de Keyif Bahçesi adlı restoranda bir kokteyl düzenledi. Yıllar sonra bir araya gelen baba-oğul, buluşmalarının şerefine kadeh kaldırdı. Halis Özkan'ın eşi ve iki çocuğunun ise yakınlarını ziyaret için Almanya'ya gittikleri öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7429767429760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.