Asker arkadaşını vurduktan sonra intihar etti

Asker arkadaşını vurduktan sonra intihar etti
Asker arkadaşını vurduktan sonra intihar etti
Başkentte birlikte nöbet tutuğu arkadaşını tüfekle vuran er, daha sonra aynı silahla intihar etti.

ANKARA - Gölbaşı ilçesinde, nöbette görev alan er, tartıştığı arkadaşını silahla vurduktan sonra intihar etti.

Ahiboz Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yapan er U.Ö. (20) ile er O.D. (20) nöbet tuttukları yerde henüz bilinmeyen nedenle tartıştı.

Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu iddia edilen U.Ö'nün, tartışmanın büyümesi üzerine O.D'ye tüfeğiyle 3 el ateş edip aynı silahla intihar ettiği ileri sürüldü.

Ağır yaralanan 2 er, kaldırıldıkları Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Savcının incelemelerinin ardından askerlerin naaşlarının Keçiören Adli Tıp Kurumu'na götürüldüğü, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114813711481374

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  OLDU DA BİTTİ . - şerwanen azad

  merhaba , ne yazık ki bu tür olaylar son zamanlarda çok fazlasıyla gündeme getirilmektedir ama ölen ölmüştür kalan sağlarda bizimdir mantığıyla ilerleniyor ve sadece zaman a ihtiyacı olduklarını düşünüyorum bir an zaman geçsinde unutulsun diye ve hep aynı oyunlar arkadaşı nöbet sırasında yanlışlıkla vurdu yada intihar ettiler demektedirler ... ve maalesif ki kurbanlık koyunlarımız da çok olduğu için :( Bir ülke sınır içerisinde yapmış oldukları hataların tarihini unutmamış olup ve farkında olsalardı ne kadar kısa süreli hata yaptıklarını görmüş olurlardı .CAHİT İPEK

  161 artı 2 eşittir 163 - demlicay2011

  bu sayı daha ne kadar artacak. tohumuna para mı verdik mi diyor acaba. ağır bir laf bunu bende biliyorum ama durum bunu gösteriyor. bir açıklama bile tenezzülünde bulunmayanlar savaşta ne yapacaklar tahmin bile edemiyorum. gerçi savaşacak zaman bile bulamayacaklar. nükleer dönemde artık her şey çok geç olacak. hiç olmassa simgesel olarak bir söz söylese bir görünse. o da yok.

  SON YILLARDA - pispor

  Askerlerin intihar olayı ne yazık ki artarak devam etmekte Ancak ne devlet nede hükümet bu askerlerin niçin ve hangi sebepler ile intihar ettiklerine dair tek bir açıklama yok İnsanoğlu şartlar ne olursa olsun yaşamak güzel şeydir şiarı ile gönüllü olarak bu askerlik hizmetlerini ifa ederken ya askeri şartların yada ağır disiplin ve baskı altında girdikleri depresyon yada psikolojilerinin bozulması neticesinde intihar ettikleri bir gerçektir ve niçin savunma bakanı bunun üzerinde durmuyor onun tuzu kuru oğlu villasının ya arka bahçesinde askerdir yada ABD de babasının veya iktidar olanaklarından kaynaklanan paraları tüketiyordur

  Kışlada neler oluyor? - X120

  TSK, oğullarımızı sana bağışlamıyoruz, emanet ediyoruz. Hala ülkenin en güvenilir kurumuyken, bu çocukların ha bire intihar etmesine, şakalaşırken(!) birbirini öldürmesine, cinnet getirmesine hangi şartlar sebep oluyorsa onları ortadan kaldırmak senin sorumluluğun. Emanetimize iyi bak.