Asker firarisi nezarette öldü

Asker firarisi olan 21 yaşındaki Güven Karakuş'un, gözaltında tutulduğu Çaycuma Jandarma Karakolu'nun nezarethanesindeki tuvalet penceresine kendini asarak yaşamına son verdiği ileri sürüldü.
Haber: ÜNAL UZUN / Arşivi

ZONGULDAK - Asker firarisi olan 21 yaşındaki Güven Karakuş'un, gözaltında tutulduğu Çaycuma Jandarma Karakolu'nun nezarethanesindeki tuvalet penceresine kendini asarak yaşamına son verdiği ileri sürüldü.
Balıkesir Erdek Karargâh Destek Kıtaları Komutanlığı'nda deniz eri olarak beş aydır vatani görevini yapan Güven Karakuş, 5 Mart'ta birliğinden firar ederek memleketi Çaycuma'ya bağlı Karapınar beldesine geldi. Babası Nurettin Karakuş'un durumu jandarmaya bildirmesi üzerine firari Güven Karakuş, jandarma tarafından gözaltına alındı. İddiaya göre, Güven Karakuş, götürüldüğü Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı'nın nezarethanesinde yaşamına son verdi. Karakuş'un kendisine haber verilmeden kız kardeşinin nişanlanmasına kızdığı için daha önce de 15 Ocak ve 2 Mart'ta iki kez firar ettiği, ilkinde kendi isteğiyle teslim olduğu, ikincisinde ise Erdek'te inzibat tarafından yakalandığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7415347415340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.