'Asker tek tip düşünmeli'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Askerler üniformaları gibi felsefi görüşleri bakımından da tek tip olmak zorundadır" dedi. Özkök dün, kuvvet komutanları ile birlikte, Genelkurmay Karargâhı'nda düzenlenen madayla törenine katıldı.

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Askerler üniformaları gibi felsefi görüşleri bakımından da tek tip olmak zorundadır" dedi. Özkök dün, kuvvet komutanları ile birlikte, Genelkurmay Karargâhı'nda düzenlenen madayla törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Genelkurmay Başkanı şunları söyledi.
"Askerler üniformaları gibi felsefi görüşleri bakımından da tek tip olmak zorundadır. Bu aklın, tarihi olgunun ve ulusun onayladığı Atatürk milliyetçiliği yoludur. Hiçbir TSK mensubu için bunun ne sağında, ne solunda, ne üstünde veya altında hiçbir felsefi görüş düşünülemez. Ne ilericilik, ne milliyetçilik ve ne de dini inançlar belli kişilerin tekelinde değildir. Bunları belli kişilerin, belli felsefi görüşlerin tekelinde gösterme çabaları, bu vatanı ve bu asil ulusu bölme amacında olanlara hizmet etmekten başka bir şey değildir. "