Asker uğurlama: Küçük kız öldü

Asker uğurlarken bir çocuğu vurdular. Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde asker uğurlama eğlencesinde pompalı tüfeklerle havaya ateş açılınca, kafasına saçma isabet eden 12 yaşındaki Hazel Dolma hayatını kaybetti, 23 yaşındaki Fatma Gedik yaralandı.
Haber: RAMAZAN CİN / Arşivi

KÜTAHYA - Asker uğurlarken bir çocuğu vurdular. Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde asker uğurlama eğlencesinde pompalı tüfeklerle havaya ateş açılınca, kafasına saçma isabet eden 12 yaşındaki Hazel Dolma hayatını kaybetti, 23 yaşındaki Fatma Gedik yaralandı.
Tepecik meydanında önceki akşam, askere gidecek olan gençlerin eğlencesinde pompalı tüfeklerlerle havaya ateş açıldı. Çıkan saçmalar, eğlenceleri izleyen Tepecik İlköğretim Okulu altıncı sınıf öğrencisi Hazel Dolma ile Fatma Gedik'e isabet etti. Ağır yaralanan Hazel Dolma, Kütahya Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi. Hafif yaralanan Fatma Gedik ise Tavşanlı SSK Hastanesi'ne yatırıldı. Olaydan sonra çok sayıda kişiyi gözaltına alan jandarma, pompalı tüfekle kimin ateş ettiğini araştırıyor.
Görgü tanıkları, eğlence sırasında çocukların alması için etrafa çikolata ve şeker atıldığını, Hazer Dolma'nın da çikolata almak için yere eğildiği sırada vurulduğunu söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7378527378520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.