Asker uyarı ateşi açtı: 1 ölü

Asker uyarı ateşi açtı: 1 ölü
Asker uyarı ateşi açtı: 1 ölü
Hatay''ın Reyhanlı İlçesi'nin Beşaslan Köyü'nde Suriye'den kaçak yollarla giriş yapmak isteyen bir gruba 'dur' ihtarında bulunan askerlerin açtığı uyarı ateşi sonucu 40 yaşındaki İbrahim Ersöz hayatını kaybetti

HATAY - Kaçakçılık amacıyla Suriye 'den Türkiye 'ye giriş yapmak isteyen 25 kişilik bir grubu fark eden askerler, 'dur' ihtarında bulundu. İhtara karşın kaçakçılar yanlarında getirdikleri yakıt bidonlarını Türkiye'ye geçirmeye çalıştı. Bunun üzerine askerler, havaya uyarı ateşi açtı.  Direnen kaçakçılarla askerler arasında arbede çıkınca uyarı ateşi açan bir askerin silahından çıkan kurşun İbrahim Ersöz'e isabet etti. Ağır yaralanan Ersöz, götürüldüğü Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Hatay Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'dur' ihtarına uymayan kaçakçılara yönelik uyarı ateşi açılması sonucu Beşaslan Köyü'nden İbrahim Ersöz'ün ağır yaralandığı ve götürüldüğü hastanede kurtarılamadığı belirtildi.

CENAZE OTOPSİ İÇİN ADANA'YA GÖNDERİLDİ

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Beşaslan Köyü'nde güvenlik güçlerinin açtığı ateşle ölen İbrahim Ersözlü'nün cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Gerginliğin sürdüğü Reyhanlı İlçe merkezine çok sayıda Özel Harekat ve çevik kuvvet ekibi sevk edilirken, devlet hastanesinde de güvenlik önlemleri arttırıldı.

KAYMAKAM BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILIYOR

Beşaslan Köyü'ndeki olayla ilgili olarak Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde toplantı yaptı. Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ilden gelen askeri yetkililer katıldı.

Öte yandan bu gün öğleden sonra yaralı olarak gelen bir Suriyelinin yeleğinde el bombası bulunması üzerinde de hastanede önlemler arttırıldı. Hastanedeki güvenlik görevlileri, gelenleri sıkı bir aramadan geçirdi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115298911529896

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  UYARI ATEŞİMİ, CİNAYETMİ? - c. uyan

  Uyarı ateşi havaya doğru edilir, insanlar hedef alınarak değil. Katil olan asker kendisini kurtarmak için böyle bir iddiada bulunabilir. Ama gazete sangi o söz gerçekmiş gibi veriyor. Bari iddiaya göre diye yazsa ona yanmam.

  Hatay da olaylar durmak bilmiyor sebebi nedir??? - okkes cavus

  Hatay da büyük patlamalar büyük olaylar durmak bilmiyor. Hatay çok sakin bir ilimiz Ken, neden birdenbire böyle kanlı olaylaylara sahne olmaya başladı. Hatay suriyeyle sınırımız olan bir şehir. ve basından Öğrendiyimize göre, Hatay sınırı el kaide el Nusra ve bir sürü Şeriatcı örgütlerin yol geçen hanı gibi olmuş. Hatay da bu örgütler yerli halkada bir sürü huzursuzluklar veriyor olduklarında bilinen bir gerçek türkiye bu cani katil insanlık dışı örgütlere nasıl böyle serbes ce gelip gitmelerine, ve ülkemizde tatsızlıklar çıkarmasına sessiz kalıyor. sınırda uyarı ateşi ediliyor ve insanlar ölüyor. bu nasıl uyarı ateşi, buna kim inanır. isanlar resmen öldürülüyor dense yeridir. gerek hatay gerekse ülkemiz bu suriye konusunda nelerin yapılmak istendiyini. çok iyi fark ediyor biliyor. bir milyona yakın suriyeli neden ülkemize akın ediyor. bunlara kucak açacağımıza bu enerji barışa sağlansa suriye sütliman olur. hem o insanlara hem ülkemize çok yazık oluyor........hele o cani elkaide ve nusra denen ruhsuz canilerin insanları kestiği görüntüler insanın kanını donduruyor. insan olan bunlara asla iyi gözle bakmaz. bunlar robot bunlar kukla bunlar yaratık asla insan değiller.......

  uyar ateşi - hashektor

  bu bir uyarıdır, şimdilik tekinizi öldürdük, diğerleri ölmesin istiyorsanız dağılın

  . - karakediakkedi

  ikinci dünya savaşında da almanların açtığı ateş sonucu milyonlarca sosyalist komünist, milyonlarca yahudi ve roman hayatını kaybetmişti. radikal gazetesi 1940ta olsa demek ki böyle haber yazacaktı.

  Uyarı ateşi - Anonymous_Platypus

  Uyarı ateşi nasıl ve nereye açılır da bir insan bundan yaralanır? Bir insanın ölümüne sebep oluyorsa bunun adı uyarı ateşi midir?

  cifte standart - Al Capone

  Al nunsra Adami olsaydi, bak hizmete - Asker bandosu gelirdi muzikle karsilanirdi - bakan bile hazir da bulunurdu -