@idrisemen

Asker ve PKK'lı annelerini buluşturacaklar

Asker ve PKK'lı annelerini buluşturacaklar
Asker ve PKK'lı annelerini buluşturacaklar

Kürt işadamlarının ağırlıklı olduğu BESE üyeleri, Elimizi taşın altına koymaya hazırız dedi.

73 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu 'Barışa Evet De Silahı Engelle' Platformu, acılı anneleri buluşturacak.
Haber: İDRİS EMEN - emenidris@gmail.com / Arşivi

Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden 73 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan ‘Barışa Evet De Silahı Engelle’ (BESE) Platformu temsilcileri, barış görüşmelerine tam destek verdi. İstanbul ’daki Kürt işadamları öncülüğünde kurulan BESE’nin ilk hedefi, önümüzdeki günlerde, 10 şehit asker annesi ile 10 PKK ’lının annesini bir araya getirmek. Platform sözcüsü Abdullah İslamoğlu, Kürt sorununun çözümü için ilk defa farklı kesimlerden olan insanların bir araya geldiğini ve bu fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Kürt sorununun şiddet dışı yöntemlerle, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizi temsil eden 73 sivil toplum kuruluşu olarak bu süreci en güçlü şekilde destekliyoruz” dedi.
BESE üyelerinden Sadık Yıldız da “İstanbul’da yaşayan Kürtlerin çoğu barış sürecine destek veriyor. Biz de Kürt işadamları olarak şiddete başvurmadan, demokratik yollarla Kürt sorununu çözmek için BESE Platformu’nu kurduk” diye konuştu.
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı Genel Sekreteri Şerafettin Ekici ise “Artık hangi taraftan olursa olsun herhangi bir ölüm haberi aldığımızda her iki tarafın da beraber yas tuttuğu bir dönemdeyiz. Elimizi taşın altına koymaya hazırız” mesajı verdi.