@idrisemen

Asker ve PKK'lı annelerini buluşturacaklar

Asker ve PKK'lı annelerini buluşturacaklar
Asker ve PKK'lı annelerini buluşturacaklar

Kürt işadamlarının ağırlıklı olduğu BESE üyeleri, Elimizi taşın altına koymaya hazırız dedi.

73 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu 'Barışa Evet De Silahı Engelle' Platformu, acılı anneleri buluşturacak.
Haber: İDRİS EMEN - emenidris@gmail.com / Arşivi

Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden 73 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan ‘Barışa Evet De Silahı Engelle’ (BESE) Platformu temsilcileri, barış görüşmelerine tam destek verdi. İstanbul ’daki Kürt işadamları öncülüğünde kurulan BESE’nin ilk hedefi, önümüzdeki günlerde, 10 şehit asker annesi ile 10 PKK ’lının annesini bir araya getirmek. Platform sözcüsü Abdullah İslamoğlu, Kürt sorununun çözümü için ilk defa farklı kesimlerden olan insanların bir araya geldiğini ve bu fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Kürt sorununun şiddet dışı yöntemlerle, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizi temsil eden 73 sivil toplum kuruluşu olarak bu süreci en güçlü şekilde destekliyoruz” dedi.
BESE üyelerinden Sadık Yıldız da “İstanbul’da yaşayan Kürtlerin çoğu barış sürecine destek veriyor. Biz de Kürt işadamları olarak şiddete başvurmadan, demokratik yollarla Kürt sorununu çözmek için BESE Platformu’nu kurduk” diye konuştu.
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı Genel Sekreteri Şerafettin Ekici ise “Artık hangi taraftan olursa olsun herhangi bir ölüm haberi aldığımızda her iki tarafın da beraber yas tuttuğu bir dönemdeyiz. Elimizi taşın altına koymaya hazırız” mesajı verdi.


  http://www.radikal.com.tr/112209611220962

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ALLAH RIZASI İÇİN ASKER BU SÜRECE KARIŞMASIN - semi ekrem

  Evlatlarını öldürdügünüz kişlerin annelerini bu süreç adında kamuoyuna vereceginiz tepki hiç şık olmaz neden mi çünkü sizin bu düşüncenizi eski pkk lılar uygulasa ne düşünürüdünüz 10 askerin anne ve babalarını barış süreci adında kendi yayınlarında ve dünya televziyonlarında bir belgesel yapsalar tepkiniz ne olur toplumun barışını sivil siyaset çözer lütfen bu barışı baltalamayın

  Umut - telat cengiz

  Anneler bulusacak ama ne konusacaklar, ayrica hangi dilde konusacaklar, 73 sivil toplum kurulusu, türkiyedeki bütün sivil toplum kuruluslari birlesse ne ise yerar. ayrica asker annelerinin sucu ne, devlet cocuklarini zorla almis savasa götürmüs, orda öldürtmüs, gerilla anneleri ile sabanci ailesi veya koc ailesi bir araya gelsin, o zavalli halktan kopan gencecik gencler o zenginlerin cepleri dolsun saltanatlari sürsün diye zorla askere alinmaktadirlar,.ve o ne is yapacaklarini bilmeyen sivil toplum kuruluslari ceplerini doldurup kuru gürültü yapsinlar. Küba devrimi bukadar uzun sürmemisti, ve küba devriminde bu kadar insan ölmemisti,. bu iste bir sakatlik var, bagimsiz kürdistan diye yola cikan, pkk ve kürt hareketi, kürdistani, batili emperyalistlere tamamiyla satti, türk yahudi ve amrikali is adamlari kürdüstanin altini üstüne getirip milyar dolarlarina milyarlar eklerken, bizim aclik ve sefalet icide yasayan annelerimiz olup biteni örtbas ettirmek icin bulusturuluyorlar,.. saygilar