Asker ve polise PKK uyarısı: Satış ilanı vermeyin!

Asker ve polise PKK uyarısı: Satış ilanı vermeyin!
Asker ve polise PKK uyarısı: Satış ilanı vermeyin!
Emniyet Müdürlüklerine gönderilen Gizli yazıda, eylem hazırlığında olan örgüt mensuplarına karşı duyarlı olunması ve ilan vermekten kaçınılması, halen ilanı bulunanlarınsa ilanlarını kaldırması istendi.

RADİKAL - İstihbarat birimleri, PKK eylemlerine yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili hazırladıkları raporu geçen hafta İçişleri Bakanlığı’na ulaştırdı. İçişleri Bakanlığı da, kendisine ulaşan bilgileri Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden gizli bir yazıyla tüm illere gönderdi.

Habertürk gazetesinden Enis Yıldırım'ım haberine göre, il emniyet müdürlüklerine gönderilen yazıda, örgütün kaçırma ve saldırı gibi eylemler için internet sitelerinde çalışma yaptığı, “Askerden veya polisten satılık” başlığıyla verilen otomobil ve daire ilanlarının peşine düştüğü bilgisine yer verildi. Gizli yazıda, eylem hazırlığında olan örgüt mensuplarına karşı duyarlı olunması ve ilan vermekten kaçınılması, halen ilanı bulunanlarınsa ilanlarını kaldırması istendi. Ayrıca internet sitelerinde ilanları çıkanların da dikkatli olması istendi. (Habertürk)