Askeri alanda dördüncü cephane

İSTANBUL - Ergenekon soruşturmasında bulunan dört büyük cephaneliğinde askeri eğitim alanlarında olması dikkat çekiyor. Soruşturma kapsamında bulunan cephanelikler şöyle:
12 Haziran 2007’de Ümraniye’de bir gecekonduda ahşap bir sandıkta 27 adet savunma ve taarruz tipi el bombası ve TNT kalıpları ile fünyeler ele geçirildi.
26 Haziran 2007’de Ergenekon sanığı Emekli Binbaşı Fikret Emek’in Eskişehir’deki annesinin evinde 11 kilo A-3 plastik patlayıcı, 210’ar gramlık TNT düzeneği, 6 adet yarımşar kiloluk TNT kalıpları, 1.5 kiloluk TNT kalıbı, bir Kalaşnikof marka otomatik silah, bir Kanas marka silah ve dürbünü, bir adet Lama marka tabanca ve susturucusu ile 12 adet el bombasının da bulunduğu çok sayıda askeri mühimmat ele geçirildi.
14 Ağustos 2008’de emekli jandarma Albay Arif Doğan’ın Beykoz’daki işyerine düzenlenen operasyonda iki Kalaşnikof ile çok sayıda tabanca, 10 adet el bombası ele geçirildi.
7 Ocak’ta gerçekleştirilen operasyonda Yarbay Mustafa Dönmez’in Sakarya’daki yazlığında yapılan aramalarda 22 adet el bombası, 5 tabanca, bir Kalaşnikof ve çok sayıda mermi ele geçirildi.
7 Ocak’taki operasyonda gözaltına alınan eski Özel Harekât Dairesi Başkanı İbrahim Şahin’in evinde bulunan bir kroki üzerine Ankara Gölbaşı’ndaki bir arazide başlatılan kazıda iki LAW silahı ve çok sayıda mermi bulundu.
Birkaç gün sonra Yenikent yakınlarındaki Zir Vadisi’nde yapılan kazılarda ise 30 el bombası, 9 sis bombası, 800 G-3 mermisi ele geçirildi. (Radikal)