Askeri alanda yangın çıktı, D 100 karayolu trafiğe kapatıldı

Askeri alanda yangın çıktı, D 100 karayolu trafiğe kapatıldı
Askeri alanda yangın çıktı, D 100 karayolu trafiğe kapatıldı
Tuzla'da askeri alanda çıkan yangın nedeniyle D-100 karayolunun Edirne istikameti trafiğe kapatıldı. Rüzgârın da etkisiyle geniş bir alanda etkili olan alevler, İçmeler Mahallesi'ndeki evleri de tehdit etti. Yangın helikopter destekli itfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu akşam saatlerinde kontrol altına alındı.

RADİKAL - Tuzla'da askeri bölgedeki otluk ve ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle D-100 karayolunun Edirne istikameti bir süre trafiğe kapatıldı. 

Alevlerin rüzgarın da etkisiyle ilerlediği bölgenin yakınında İçmeler mahallesinin bir bölümü, yerleşim yerleri bulunuyor. O evlerden birinde yaşayanlar alevlerin genişlemesinden endişelenirken bir yandan da görüntü çekti.

Öte yandan bölgeye itfaiye araçlarının yanısıra havadan söndürme için helikopter yönlendirildi.

Tuzla Jandarma Komutanlığı içindeki alanda çıkan yangın, helikopter destekli itfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu akşam saatlerinde kontrol altına alındı. 

D-100'Ü DUMAN SARDI SÜRÜCÜLER BÜYÜK PANİK YAŞADI

Tuzla'da, askeri bölgedeki ağaçlık alanda çıkan yangın, D-100 Karayolu'ndaki sürücülere de zor anlar yaşattı. Karayolu bir süre trafiğe kapatılırken, yolda ilerleyen araçlar yoğun dumanın arasında adeta kayboldu. Sürücülerin yaşadığı bu korku dolu anlar bir amatör kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

ARAÇLAR DUMANDA KAYBOLDU

D-100 Karayolu'nda her iki istikamette seyreden araçlar çevreye yayılan yoğun dumanın içinde kaldı. Duman o kadar yoğundu ki, D-100 kenarındaki binalar dahi zorlukla seçilebilir hale geldi. Paniğin de yaşandığı bu dakikalarda, bazı araç sürücüleri flaşörlerini yakıp hızlarını düşürerek yollarına devam etti; bazıları ise tehlikeli olmasına rağmen direksiyonu D-100'de ters istikamete kırıp bölgeden uzaklaştı.

Sürücülerin yaşadığı bu korku dolu anlar ve alevlerin hızla yayılması, Gülhan Kaplan adlı bir sürücü tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.
Yangının yaklaşık 1.5 saat sonra kontrol altına alınmasıyla D-100 Karayolu'ndaki sürücüler rahat bir nefes aldı. Ancak trafikteki yoğunluk uzun süre devam etti.

(DHA)


  ETİKETLER:

  helikopter

  ,

  Akşam

  ,

  jandarma

  ,

  dolu

  ,

  edirne