Askeri araç devrildi: 1 şehit

Sivas-Ankara karayolundaki, Sivasspor Tesisleri yakınlarında yol ortasındaki refüje çarptıktan sonra devrildi: 1 şehit 13 yaralı

 

Hilal YÜKSEL


SİVAS - Operasyondan dönen askeri aracın devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 er şehit oldu, 13 asker yaralandı.
Divriği İlçesi'ndeki operasyon bölgesinden saat 07.00 sıralarında Sivas'a dönen askerleri taşıyan Sivas Jandarma Komutanlığı'na ait araç, Sivas-Ankara karayolundaki, Sivasspor Tesisleri yakınlarında yol ortasındaki refüje çarptıktan sonra takla attı. Kazada jandarma komando er Şükrü Ulutaş şehit olurken, 13 asker yaralandı. Kazada yaralanan askerlerden 8'inin durumunun ağır olduğu, diğerlerinin ayakta tedavi edildiği bildirildi.
Yaralı askerler Harun Sağlam, Savaş Beklevik, Aykut Demir, Salih Çiftçi, Volkan Cengiz, Ömer Demir Cumhuriyet Üniversitesi; Ozan Öner, Şaban Hatunkız, Zeki Bayazsu, Hasan Çağ, Mehmet Ali Arslan, Ahmet Şanlı ve Serkan Güzel ise Numune ve Askeri Hastane’ye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Sivas Valisi Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram ile Jandarma Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Murat Aslan kaza yerinde incelemelerde bulunduktan sonra hastaneye giderek yaralıları ziyaret etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (dha)