Askeri araca bomba krater oluşturdu

Askeri araca bomba krater oluşturdu
Askeri araca bomba krater oluşturdu
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nden geçen uluslararası İpek Yolu'nun Yolbilen Mahallesi mevkiinde menfeze yerleştirilen bombanın dün akşam askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu 6 asker ile 3 sivilin yaralandığı olaydan sonra, çevrede büyük bir çukur açıldığı görüldü.

RADİKAL - Nusaybin'de askeri aracın geçişi sırasında daha önceden PKK tarafından yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu oluşan çukur, saldırının boyutunu gözler önüne serdi. Tarihi İpek Yolu'nun bir şeridini kullanılamaz hale getiren ve 3 metre çapında 2 metre derinliğinde çukur oluşturan patlamanın etkisiyle, askeri aracın arkasında bulunan bir tankerin kaza yapıp yoldan çıktığı görüldü.

Patlama sırasında yaralanan tanker şoförü Ahmet Karslı, Erbil'den aldığı ham petrolü Ceyhan'a götürmek istediğini belirterek, "Askeri aracın arkasından yola devam ediyordum. Nusaybin'e girmek üzereydim. Askeri araç geçerken patlama oldu. Arkasından ben geliyordum. Ben de çukura düştüm. Yapacak hiçbir şeyim yoktu. Dizim ve alnımdan yara aldım. Dişlerim kırıldı. Hastanede tedavi edildim. Araç patlasa etrafta insan kalmazdı" dedi. Patlama sonrası kullanılamaz hale gelen İpek Yolu'nun Nusaybin-Cizre arasındaki bir şeridi trafiğe kapatıldı.

Nusaybin'de bir hafta önce Fırat Mahallesi'nde kontak anahtarı PKK'lılar tarafından alınarak barikat olarak kullanılan bir TIR'ın içindeki tonlarca mandalinaların küflendiği görüldü. Polis, küflenmiş mandalina yüklü TIR'ı çatışmaların bulunduğu Fırat Mahallesi'ndeki sokaktan ana yola çekti.

Nusaybin'de dün sabah 4 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ederken, zaman zaman çatışmaların yaşandığı mahallelerden silah ve patlama sesleri duyuluyor.
DHA/Ahmet AKKUŞ