Askeri araca mayın tuzağı: İki subay öldü

Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da süren PKK saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Hakkâri'de mayına çarpan askeri araçta bulunan iki subay öldü, bir asteğmen ile altı er yaralandı.

HAKKÂRİ - Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da süren PKK saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Hakkâri'de mayına çarpan askeri araçta bulunan iki subay öldü, bir asteğmen ile altı er yaralandı. Hakkâri Çukurca'da askeri araç, Hakantepe mevkiinde mayına çarptı. Patlama sonucu, bir üsteğmen ve bir asteğmen yaşamını yitirdi, bir asteğmen ile altı er ise yaralandı. Yaralı yedi asker, helikopterle Hakkâri Dağ Komando Tugay Komutanlığı'ndaki askeri hastaneye getirilip tedavi altına alındı. Olayla ilgili
olarak jandarma komutanlığı ekiplerinin bölgede geniş çaplı operasyon başlattığı bildirildi.
Öte yandan, Elazığ'ın Arıcak ilçesinde PKK tarafından yola döşenen mayının 3 Haziran'da uzaktan kumandayla patlaması sonucu ağır yaralanan jandarma onbaşı Zafer Konak, tedavi gördüğü Fırat Tıp Merkezi'nde dün yaşamını yitirdi.
9 terörist öldürüldü
Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında yürütülen operasyonda ise Maoist Komünist Partisi (MKP) üyesi dokuz terörist öldürüldü. Mercan Vadisi kesiminde 40-50 kişilik terörist grubunun örgütün kongresini yaptığı istihbaratını alan güvenlik güçleri, önceki gece operasyon başlattı. Dağlık araziye gece karanlığında helikopterlerle asker indirildi ve sabahın ilk ışıklarıyla teröristler kuşatıldı. Güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 9 terörist öldürüldü. Güvenlik güçleri kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonu sürdürüyor. (aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7494367494360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.