Askeri casusluk davasında gerginlik

Askeri casusluk davasında gerginlik
Askeri casusluk davasında gerginlik
İzmir Adliyesi önünde yaklaşık 2 bin kişi toplandı. Avukatlar girişte arkadaşlarına gaz sıkıldığını öne sürüp, duruşma salonunu boşalttı.

İZMİR - İzmir'de son yılların en büyük davası olarak gösterilen 'Gizli belge ve bilgi bulundurma' davası için İzmir Adliyesi önünde yaklaşık 2 bin kişi toplandı. Avukatlar girişte arkadaşlarına gaz sıkıldığını öne sürüp, duruşma salonunu boşalttı.

Aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu çok sayıda sanığın bulunduğu 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava nedeniyle yaklaşık 1500 polis akşamdan itibarın Bayraklı'daki Adliye Sarayı'nın çevresinde önlem aldı.

Adliye çevresindeki caddelerde araçlar park ettirilmedi, binanın çevresine demir bariyerler yerleştirildi. Sabah erken saatlerden itibaren çoğunluğu İşçi Partisi ve TGB üyesi yaklaşık 2 bin kişi adliye çevresinde toplanmaya başladı. Polis protestocuları adliyeye yaklaştırmadı.

Adliye Sosyal Tesisleri'nin özel olarak hazırlanan duruşma salonunda davanın başlaması için sanıkların getirilmesi beklenirken, bu kez avukatlardan tepki geldi. Sanık avukatları girişte arkadaşlarının tartaklandığını, üzerlerine gaz sıkıldığını öne sürüp salonu boşalttı. 09.00'da başlaması beklenen duruşma başlayamadı.

DHA - Turaç TOP- Bahri KARATAŞ- Taylan YILDIRIM