Askeri cephanelikte zincirleme patlama

Askeri cephanelikte zincirleme patlama
Askeri cephanelikte zincirleme patlama

Cephanelikteki patlamanın ardından hastanelerde yaralılar için hazırlık yapıldı.

AFYONKARAHİSAR- Afyonkarahisar’ın Ataköy Mahallesi’ndeki Kışlacık mevkisinde bulunan askeri mühimmat deposunda meydana gelen zincirleme patlamalarda çok sayıda asker yaralandı. Kent merkezinde de hissedilen şiddetli patlamanın ardından çıkan yangın sonucu kışlaya çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın ve bombaların etrafa saçılmış olması nedeniyle saatlerce girilemeyen mühimmat deposunda bazı askerlerin şehit düşmüş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Deprem sanıldı
Patlama dün saat 21.15 sıralarında el bombalarının olduğu bölümde meydana geldi. Astsubay ve erlerin el bombalarının tasnifini yaptığı sırada meydana gelen patlamanın şiddetiyle oluşan sarsıntı kent merkezinde de hissedildi. Deprem olduğu korkusuyla sokaklara dökülen Afyonlular, olayın duyulmasının ardından kan vermek için Devlet hastanesine akın etti. Devlet Hastanesi’ne ilk etapta 4’ü asker olmak üzere 7 yaralı getirildi.

15-20 görevli vardı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, mühimmat deposunda 15-20 askerin görevli olduğunu, bu görevlilerden bazılarının şehit düşmüş olabileceğini söyledi. Çoban, askerlerden depoya girilememesi nedeniyle haber alınamadığını ifade eti. Kışlanın korunaklı bir bölgede olduğunu vurgulayan Çoban, sabotaj ihtimali olmadığını söyledi. (DHA)