Askeri helikopter Suriye sınırında...

Askeri helikopter Suriye sınırında...
Askeri helikopter Suriye sınırında...
Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelen heyet, iki askeri helikopter ile Türkiye-Suriye sınırında havadan inceleme yaptıktan sonra bölgeden ayrıldı

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı'ndan Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne gelen askeri heyet, Türkiye - Suriye sınırında inceleme yaptı.
İçinde albayların olduğu bildirilen heyet, 2 ayrı helikopterle saat 09.30 sıralarında Yayladağı İlçesi'ndeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'nın pistine indi. Bir süre burada bilgi alan Genelkurmay heyeti, daha sonra tekrar helikopterle Türkiye- Suriye sınırında havadan inceleme yaptı. Yayladığı'nın sınır köyleri olan Güveççi ve Aşağıpulluyazı'nın üzerinde uçun helikopterle Kapı Karakolu'nun da üzerinden geçerek Hatay'dan ayrıldı. Heyetin, sınır bölgesinde inceleme yaptığı belirtildi.

 


ÖZEL 'HAZIRLIKLARIMIZ VAR' DEMİŞTİ

 

Ankara 'da 30 Ağustos resepsiyonuna katılan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de Suriye’ye operasyon konusundaki gelişmelerle ilgili “endişeli misiniz?” sorusu üzerine, “Niye endişeli olalım. Gerekli hazırlıklarımız var” diyerek yanıt vermişti. Suriye’den bir saldırı olup olmayacağı konusundaki soruya Özel, “Onu bilemiyorum. Siz manşetler atıyorsunuz. Kimin ne füzesi var ne kadar askeri var. Bunlar zaten internette dolaşıyor görüyoruz” dedi. Özel, “Güzel şeyler yazın, güzel şeyler okuyalım” esprisini yapmıştı.