Askeri helikopter Suriye sınırında...

Askeri helikopter Suriye sınırında...
Askeri helikopter Suriye sınırında...
Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelen heyet, iki askeri helikopter ile Türkiye-Suriye sınırında havadan inceleme yaptıktan sonra bölgeden ayrıldı

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı'ndan Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne gelen askeri heyet, Türkiye - Suriye sınırında inceleme yaptı.
İçinde albayların olduğu bildirilen heyet, 2 ayrı helikopterle saat 09.30 sıralarında Yayladağı İlçesi'ndeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'nın pistine indi. Bir süre burada bilgi alan Genelkurmay heyeti, daha sonra tekrar helikopterle Türkiye- Suriye sınırında havadan inceleme yaptı. Yayladığı'nın sınır köyleri olan Güveççi ve Aşağıpulluyazı'nın üzerinde uçun helikopterle Kapı Karakolu'nun da üzerinden geçerek Hatay'dan ayrıldı. Heyetin, sınır bölgesinde inceleme yaptığı belirtildi.

 


ÖZEL 'HAZIRLIKLARIMIZ VAR' DEMİŞTİ

 

Ankara 'da 30 Ağustos resepsiyonuna katılan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de Suriye’ye operasyon konusundaki gelişmelerle ilgili “endişeli misiniz?” sorusu üzerine, “Niye endişeli olalım. Gerekli hazırlıklarımız var” diyerek yanıt vermişti. Suriye’den bir saldırı olup olmayacağı konusundaki soruya Özel, “Onu bilemiyorum. Siz manşetler atıyorsunuz. Kimin ne füzesi var ne kadar askeri var. Bunlar zaten internette dolaşıyor görüyoruz” dedi. Özel, “Güzel şeyler yazın, güzel şeyler okuyalım” esprisini yapmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/114863311486331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Felaket olur - Ari Zerdüst

  Türkiye atesle oynamaktan vaz gecmeli.Batili güclerin tarziyla oyuna girerse hayatinin hatasini yapar.Ve ortaduguda yanlizlasir.Iste o zaman hep" dis düsman" degigi sey gerceklesmis olur.Savasin sakasi bile tehlikelidir.Batiya güvenmek büyük hata olur.Batinin ortadogu halklarina zulüm ve ölümden baska bir sey laik görmedigi bilinir.Türkiye kendini batinin oyuncagi olmaktan cikarmali ve Ortadogulu halklarin haklarina ve kimliklerine saygili bir tarzla yasamayi esas almali.Öyle "büyük ordu" naralarina kimsenin inanmiyacagi bilinmeli.Büyük ordularin halklarin direnisi karsisinda ne kadar caresizlige düstügünü son otuz yildir iyi ögrendik.