Askeri itfaiye aracı mıcırda kaydı, üç şehit

Yangın söndürmeye giden askeri itfaiye aracı, yeni asfalt dökülen yolda mıcırda kayarak şarampole yuvarlandı. Kazada bir astsubay, bir uzman çavuş ve bir er şehit oldu, bir er yaralandı.

ARDAHAN - Yangın söndürmeye giden askeri itfaiye aracı, yeni asfalt dökülen yolda mıcırda kayarak şarampole yuvarlandı. Kazada bir astsubay, bir uzman çavuş ve bir er şehit oldu, bir er yaralandı.
Güneydoğu'dan gelen 'mayın' şehitleri haberlerine bu kez Ardahan'dan mıcır şehitleri eklendi. Ardahan'ın Göle ilçesine 3 kilometre uzaklıktaki Çakırüzüm Köyü'nde dün öğlen saatlerinde çıkan ot yangını şiddetli rüzgârın etkisiyle çevredeki bazı evlere de sıçradı. Yangında Göle Belediyesi İtfaiyesi'nin yetersiz kalması üzerine, 25'inci Mekanize Tugay Komutanlığı'ndan yardım istendi.
100 metre kala
Askeri itfaiye aracı, yeni asfalt dökülen köye 100 metre kala, mıcırda kaydı. Kaydıktan sonra kontrolden çıkarak yaklaşık 20 metre sürüklenen itfaiye aracı, şarampole yuvarlandı. Kazada Kıdemli Üstçavuş Yılmaz Arık, Uzman Çavuş Turgay Açıkyıldız ve er Habip Dede şehit oldu. Kazada er Veli Onursal yaralandı. Yangın söndürme çalışmaları ve kazayla ilgili soruşturma sürüyor.