Askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük gerekçesiyle operasyon

Askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük gerekçesiyle operasyon
Askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük gerekçesiyle operasyon
Özellikle 'paralel yapı' iddiasıyla yapılan operasyonları önceden haber vererek bir sosyal medya fenomeni haline gelen 'Fuat Avni' hesabının dün gece yarısı duyurduğu operasyon bir kaç saat sonra gerçekleştirildi.

RADİKAL - Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nce, Kayseri ve Ankara 'da askeri liselere giriş sınavlarında soruların verildiği, cemaate mensup adaylara soruların ezberletildiği iddiasıyla ilgili düzenlenen operasyonda 4 eğitimci gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 4 kişinin de arandığı bildirildi. Operasyonu 'Fuat Avni' dün Twitter'dan duyurmuştu.

Gece yarısı tweet atan Fuat Avni, bu sabah 2013'teki askeri lise sınavlarında usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Kayseri'de operasyon başlatılacağını ve gözaltılar olacağını yazmıştı.

8 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, "Suç işlemek amacıyla Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak, ÖSYM Kanunu'na muhalefet, askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük" iddiasıyla 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

KAYSERİ'DE 3, ANKARA'DA 1 GÖZALTI

Şüphelilerden 3'ü Kayseri'de, biri Ankara'da gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan diğer şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.