Askeri minibüste can pazarı: 1 şehit, 7 yaralı

Askeri minibüste can pazarı: 1 şehit, 7 yaralı
Askeri minibüste can pazarı: 1 şehit, 7 yaralı
Iğdır'da sınır nöbetinden dönen askerleri taşıyan minibüse kamyon çarptı. Kazada 8 asker yaralandı. Yaralı askerlerden biri daha sonra şehit oldu. 3'ünün durumu ise ağır.

Iğdır’da nöbetten dönen askerleri taşıyan minibüse kamyon çarptı. Kazada 8 asker yaralandı. Yaralı askerlerden biri daha sonra kaldırıldığı hastanede şehit oldu. 3 askerin durumu da ciddiyetini koruyor.

Kaza bugün öğlen saatlerinde Aralık ilçesine bağlı Dilucu Sınır Kapısı yakınlarında meydana geldi. Sınır kapısında nöbet değişimi yapan askerleri ilçe merkezindeki 2. Hudut Taburu'na taşırken yolun sağ tarafında park halinde bekleyen askeri minibüse Nazım Gülüm yönetimindeki 76 DC 108 plakalı kamyon arkadan çarptı.

Kazada, minibüsteki 8 asker yaralandı. Yaralı askerler Aralık ve Iğdır'daki hastanelerde tedavi altına alandı.

Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 8 askerden biri şehit oldu. Yaralı erlerden Erdem Dal, Ahmet Kaçmaz, Mehmet Turan, Halil Saki, Mehmet Atak ve Sinan Sönmez'in tedavileri sürüyor.

Vali Ahmet Pek, devlet hastaneye gelerek yaralı askerlerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Kazada yaralanan 3 askerin durumunun ağır olduğunu belirten Vali Ahmet Pek, “Doktorlar gerekli müdahaleyi yapıyor. İhtiyaç duyulması halinde yaralı askerler helikopterle Erzurum'a götürülecek" dedi.

SUAT DENİZ / DHA


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  şehit

  ,

  Asker

  ,

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  Aralık

  http://www.radikal.com.tr/112861211286121

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Asker hakları! - ergezene

  Zorunlu askerlik başlı başına insan haklarına aykırıyken; bir de bu tür "kaza" ve "intihar" haberleri geldikçe üzülmemek, isyan etmemek elde değil. Asker haklarıyla ilgili mevzularda bilgi edinmek ve haber almak için takip edilebilecek bir internet sitesi var. http://www.askerhaklari.com/