Askerin açıklaması şimdilik bu kadar

Genelkurmay Başkanı Başkanı Başbuğ, Bülent Arınç'a suikast iddiası için konuştu: Açıklamayı yaptık, bazı sorulara yanıt vermemiş olabiliriz ancak şimdilik buna ilave deceğimiz bir şey yokANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiasıyla ilgili olarak, "Kendimizi yargı yerine koymak istemiyoruz. Biz yorum yapmadık sadece gerçek açıklamaları yaptık" dedi.
Başbuğ, Genelkurnay Başkanlığı'ndaki İsmet İnönü'yü anma töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Başbuğ'a Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiası soruldu. Başbuğ bunun üzerine, "Biz kendimizi yargı yerine koymak istemiyoruz. Zamana ihtiyacımız var: Biz yorum yapmadık sadece gerçek açıklamaları yaptık. Bekleyip göreceğiz" dedi.  Orgeneral Başbuğ, "Enerjimizi farklı alanlara mı harcıyoruz?" diye sordu.

 


"Sağduyu" çağrısı

 


Başbuğ, "Halkımızı, milletimizi provoke etmek isteyenler, çatışma ortamına çekmek isteyenler olabilir. Bu konuda her şeyden evvel sağduyulu hareket etmemiz lazım. İnsanlarımız provokatif olaylara girmemeli ama toplumumuzun bütün kesimlerinin de karşılıklı provokasyona neden olacak hareketlerden de kaçınması lazım" şeklinde konuştu. (Cnntürk)