Askerin düğün konvoyu kesmesine KCK'dan eleştiri

Askerin düğün konvoyu kesmesine KCK'dan eleştiri
Askerin düğün konvoyu kesmesine KCK'dan eleştiri
Hakkari'de düğünlere askerlerin de katılması ve evlenen çiftlere Türk Bayrağı hediye edilmesine KCK'dan itiraz geldi.

VAN - Son günlerde özellikle Hakkari ve ilçelerindeki düğünlere askerlerin de katılmasına KCK ’dan eleştiri geldi.

Düğünlere katılan askerlerin yeni evli çiftlere bayrak verip onlarla halay çekmesine KCK'lılar dağıttıkları bildirilerle tepki gösterdi.

KCK tarafından dağıtıldığı iddia edilen ve 'Yurtsever halkımıza' yazılı bildirilerde evlenen çiftlere bu uygulamalardan uzak durmaları söylendi.

Bazı kişilerin isminin de verildiği ve ihanetle suçlandığı bildiride, "Son dönemlerde düğünlerde geline bayrak öptürülüp, çocuklara para dağıtılarak gençlerimiz manevi değerlerinden uzaklaştırılmaya çalışmaktadır. Bizim ateşkesimiz T.C'nin kurumlarına karşıdır. İhanet içindeki hainlere müsaade edilmeyecektir" denildi. (dha)


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  Van

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  Uzak

  http://www.radikal.com.tr/116084011608406

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu ne - HannesYilmaz

  KCK sanki kizgin ve suursuz buyume cagindaki bir genc gibi aciklama yapiyor. Bir kere Turkiye cumhuriyeti askeri artik seninde askerin (jitem ve Tsk icindeki irkci ulusalci komutanlara ragmen, zaten onlarin sayilari her gecen gun azaliyor) Artik sayet gün barisma gunu ise, askerler ile birlikte halay cekmenin sakincasi ne anlamakta zorluk cekiyorum. Tamam bayrak öpturmek abes, buna tepki koyulmali ama geri kalan hersey ortakca yapilabilir ve yasanabilir, bunu KCK'de Tsk'da ögrenmek zorunda.

  ülkenin ekmeğini yiyip bayrağından rahatsız olmak... - yunuskoc001

  Yorumumdan rahatsız olanların ekside zirve yapacak :D

  ... - k-a-o-s

  bir süredir tabelalardan T.C. 'nin çıkarılması,bayrakların kimi yerlerden indirilmesi,bayrak satanların gözaltına alınması gibi bazı olaylar yaşanırken Kürt çoğunluğun yaşadığı illerde insanlara bayrak verilmesi çok ilginç,bu uygulama oraya mı özel?

  manevi degerlerimize ters - diğer yaşam formu

  Bana cok tanidik geldi...

  Hakli bir itiraz - Habes

  Bir Kürt olarak Türk Bayragini öpmemin neresi etik olabilir? Orada PYD veya Kürdistan bagragi öpülmesine müsaade verilirmiydi? Dügünlerde halay cekip para dagitip bayrak öptürmeklemi Kardes olacaz? Önce bu halki taniyacaksiniz sonrada degerlerine saygi göstereceksiniz ondan sonra kim isterse bayragi öper.

  Provakasyon - stoll

  Bizim bildigimiz yeni evli ciftlere yuva kurmalari icin maddi hediyeler verilir.komutan bey batida her hangi bir ilde ayni hediyeyi niye vermiyor.üstelik kimsenin türkiye bayragiyla bir sorunu yok.ay yildizli bayrakta en cok kürtlerin katkisi vardir. böyle ucuz numaralar yasini basini almis insanlara yakismiyor.bu tarz hareketler kürtleri dahada öfkelendiriyor.lüften dikkat...bayrak hepimizin ama bayrak altinda insanlara zulüm etmek günahtir.