Askerler adliyede

'İrticayla Mücadele Eylem Planı' soruşturmasında askerler ifade verdi. Saat 13.00'de gelen Albay Şükrü Kısadere, üsteğmenler Erhan Sakallı, Kazım Bozkurt, Fatih Karacaer, Berrin Şahin, Astsubay Başçavuş Mustafa Urhan, sivil memur Rıfat Sülük adliyeye girerken yüzlerini gizledi.

 
"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" olduğu iddia edilen belgeye ilişkin soruşturma kapsamında Adliye gelen yedi kişinin tanık sıfatıyla ifade verdiği, şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan bir kişinin de serbest kaldığı bildirildi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine gelen askeri personel olduğu belirtilen sekiz kişiden 7’sinin tanık sıfatıyla savcılarca ifadelerine başvurulduğu öğrenildi. Bu kişiler daha sonra Adliyeden ayrıldı. Şüpheli sıfatıyla Adliyeye gelerek ifade veren bir kişinin de serbest bırakıldığı belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, Adliyede gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine dokuz kişinin ifade için çağrıldığının söylendiğini, ancak bunlardan birinin yurt dışında olduğu için gelemeyeceğinin bildirildiğini ifade etti.
"