Askerler ekmekleri alırken bomba patladı

Güvenlik güçleri, PKK'nın Tunceli'nin Kocakoç Karakolu'na yaptığı bombalı saldırıyla ilgili olarak soruşturmayı karakola ekmek getiren aracın sürücüsü Erdal Kılıç üzerinde yoğunlaştırdı.

TUNCELİ - Güvenlik güçleri, PKK'nın Tunceli'nin Kocakoç Karakolu'na yaptığı bombalı saldırıyla ilgili olarak soruşturmayı karakola ekmek getiren aracın sürücüsü Erdal Kılıç üzerinde yoğunlaştırdı. Gözaltındaki Kılıç'ın patlamadan önce ekmekleri bırakıp acele şekilde karakol önünden ayrıldığı, malzemeyi almak için çıkan askerlerin saldırıya hedef olduğu belirlendi.
Eşinin yaralandığını gördü
Tunceli'de önceki gün yapılan saldırıda er Murat Yıldız şehit olmuştu. Yaralanan dört askerden durumu ağır olan uzman çavuş Ömer Torun, Ankara GATA'ya sevk edildi. Torun'un gözlerini kaybettiği açıklandı. Karakolda kalan eşinin patlamadan sonra Ömer Torun'u kanlar içinde görerek sinir krizi geçirdiği öğrenildi.
PKK'lıların Kocakoç Karakolu'na saldırıyı, her gün ekmek getiren sivil aracın ayrılış saatine göre ayarladıkları ortaya çıktı. Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, PKK'lılar gece karakola 100 metre mesafeye toprak yolun üç ayrı noktasına bomba yerleştirdi. Kılıç'ın kullandığı araç bu noktalara ekmek kasalarını bıraktı. Askerler ekmeği almaya geldiği sırada PKK'lılar, bombayı uzaktan kumanda ile patlattı.