Askerler Suriye sınırında kule nöbeti tutmayacak

Askerler Suriye sınırında kule nöbeti tutmayacak
Askerler Suriye sınırında kule nöbeti tutmayacak
Suriye'de Türkiye sınırında bulunan ve PYD'nin eline geçen bölgelerde askerlerin kule nöbetleri iptal edildi.

Türkiye 'nin Suriye sınırındaki bazı yerleşim yerlerinin PYD’nin kontrolüne geçmesi ve son günlerde artan hududa tecavüz olayları TSK’yı harekete geçirdi.

Özellikle Ceylanpınar, Akçakale, Suruç’taki sınır hattında nöbet tutan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birlikler için riskli noktalarda “kule nöbeti” geçici olarak kaldırıldı.

Hürriyet gazetesinden Cengizhan Çatal’ın haberine göre askerler, bu noktalardaki nöbetlerini zırhlı kobra ve akrep araçlarının içinde devriye yaparak tutacak. Bu araçların henüz ulaşmadığı sınır hatlarında ise mevzilerden çıkılmayacak. Sınır hattındaki askeri birliklere akrep ve kobra zırhlı araçları sevk edilmeye başlandı.

CEPHANELERİ SAYIN
Edinilen bilgiye göre sınırda görev yapan takım karakollarının bağlı bulunduğu bölüklere, “Malzemeleri ve cephaneleri gözden geçirin, eksikleri acil rapor edin” emri de iletildi. Emir üzerine askeri birliklerde yoğun bir envanter taraması başlatıldı. Kullanılan ve yedek olarak depolarda tutulan termal kameralar, gece görüş dürbünleri, telsizler ve kara gözetleme radarları tek tek kontrol edildi. Eksiği bulunan malzemeler tutanakla karakollardan alınarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı bakım merkezlerine gönderildi.


  http://www.radikal.com.tr/114272511427258

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Asker Güneydoğu sınırında nöbet tutmaktan vazgeçsin! - moeztas

  Zaten Irak'ın Kuzey'ini PKK koruyor;Suriye'nin Kuzeyi'ni de PYD (namı diğer PKK) koruyor. Onlar tarifeli sefer gibi gidip geliyorlar. Yolgeçen hanı haline gelmiş sınırı bekletip boşuna masraf yapılmasın!

  Envanter Sayimi - enismilas

  5 Eylul 2012'de Afyonkarahisar'daki muhimmat deposu patlamasinda 25 insan olmustu. Umarim envanter sayiminda kimse havaya ucmaz.

  Başımız belaya girmek üzere. - yusufdemir55

  Başımız belaya girdi girecek.

  çetelerle aranız nasıl? - Efendisiz65

  son günlerde artan sınır ihlali nasıl bi yalan, nasıl bir palavra. bu gün bile sınır ihlali yapıldı sayın okurlar! yüzün üzerinde elkaide çetecisi kürtlerin üzerine salınmak üzere bu sınırdan asker denetiminde kürdistana gönderildi. sınırı delen çeteler ve tc askeridir. hep kürtlere derdiniz ama sahiden bu devlet ateşle oynuyor haberiniz ola. bu çetecilere bel bağlayıp ortadoğuda politika yürütüyorsanız ulaşacağınız sonuç reyhanlı saldırısı gibi şeyler olur. kürtleri hasım seçmeyin, çanakkalede kurtuluş savaşında bu elkaide şebekesi yanınızda değildi kürtler yanınızdaydı biraz utanın yahu. hep kürtleri düşman al al nereye kadar! hani barışıyordunuz ne utanmazsınız yahu. sınır ihlal edilmişmiş. kafa kesen çetelerle işbirliği yapmayın, o kafa kesenlerin sizinle işi biter bu kez keseceği kafalar sizinkiler olur..yüz tane çeteciyi bu gün niye sınırdan geçirdiniz onu açıklayın..

  TCnın nasırı KÜRTLER - polonyametin

  evet malesef boyle attigim basliga kizan arkadaslar olabilir ama malesef bu gercek T.C konu kurtler olunca beyinlerine kan fiskiriyor.bunu yillar once kuzey kurdustandada gosterdiler ama simdi en yakin muttefiki(hatta tek)kuzey kurdustan.T.C ne zaman anliyacak bizlerin(tum kurtler)dusman olmadigimizi ne zaman anliyacak?durun cevap vereyim hiccccccccccc bir zaman.

  .. - theleak

  tsk boş hava atıyor. bu iş o kadar kolay değil. işin arkasında rusya var sende babanın oğlu isen girer müdahele edersin. abd cesaret edemiyor sende burada çıkıp içeriye gaz veriyorsun. ama iyi oldu kürtler şunu anladı tc el kaideye destek verir ama kürde tahamül edemez. kürtler bunu anladı.

  ///// - Al Capone

  Sinir "kule nöbeti tutmayacak" sanki Turk askeri PYD korktular kaçtilar// Turk Generalleri Hapis atarsan, böyle mazararlar olur -