Askerlik resmen kısaldı

Askerlik resmen kısaldı
Askerlik resmen kısaldı
Askerlik süresinin 1 Ocak 2014'ten itibaren geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erbaş ve erler için muvazzaflık hizmet süresinin tespitine ilişkin Bakanlar Kurulunca karar alındığı belirtilen Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında, 3 maddelik karara yer verildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar şöyle;
"Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında 1111 sayılı Askerlik Kanununa tabi yükümlülerin muvazzaf askerlik hizmet süresinin, 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesi kararlaştırılmıştır."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Hava

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  Resmi

  ,

  silah

  ,

  hizmet

  http://www.radikal.com.tr/115725411572542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gerekli bir araştırma - bizeke

  Akp ye oy veren kesimin tahsil derecesi, genel kültürü,yabancı dil bilmesi,köyde veya şehirde yaşayıp yaşamaması,cinsiyeti ,kökeni .vs..konusunda kamu oyu araştırması yapılması çok yerinde olacaktır.Kamu oyu yoklama şirketlerinin bu tip bir araştırma yapması sosyolojik bir gerekliliktir.Muhalefet partilerinin tabanınını zaten biliyoruz.Akp bunu yaptırabilir.yani %50nin oy analizi yapılacak.

  ... - noelon

  kısa dönem askerlik niye kısalmadı? bunu kampüslerde, devletteki kadro atamalarında cezalandırılan lisans öğrencilerinin bir kere de asker ocağında cezalandırılması olarak yorumluyorum... üniversite mezunlarının profili değişince, yeni eğitim sistemi akepe yanlısı/yandaş nesiller üretmeye başlayınca kısa dönem askerlik de kısalacaktır...