ASKİ Genel Müdürü de istifa etti

Yaşanan su sıkıntısı sırasında eleştirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü İhsan Fincan, sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa etti.

ANKARA - Yaşanan su sıkıntısı sırasında eleştirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü İhsan Fincan, sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa etti. Fincan'ın istifa dilekçesi önceki akşam saatlerinde Başkanlık makamına ulaştı.
Su sıkıntısı nedeniyle ASKİ yöneticileriyle her gün toplantı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz hafta ASKİ Özel Kalem Müdürü Ahmet Polat'ı görevden almıştı.
Gökçek, ağustos ayı ortasında ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan ile genel müdür yardımcıları, daire başkanları ve özel kalem müdürü ile toplantı yapmıştı. ASKİ Özel Kalem Müdürü Ahmet Polat'ın toplantıdan sonra daire başkanlarına "Niçin her şeyi Melih Başkan'a anlatıyorsunuz? Ağzınızı sıkı tutun" demesi üzerine olaya sinirlenen Gökçek, Polat'ı görevden almıştı. Su kesintileri nedeniyle Başbakan Erdoğan da dahil olmak üzere birçok kesimin eleştirilerine uğrayan Gökçek, ASKİ'yi sıkı denetime almıştı.