Aşkı için Kos Adası'ndan Bodrum'a yüzerek geldi!

Aşkı için Kos Adası'ndan Bodrum'a yüzerek geldi!
Aşkı için Kos Adası'ndan Bodrum'a yüzerek geldi!

Plajda yarı baygın halde bulunan Emine Zivanagi?ye asker giysileri giydirildi. FOTOĞRAF: YAŞAR ANTER / DHA

Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Bodrum’un Akyarlar köyü sahili, Fener Burnu Plajı’nda önceki gece 23.30 sıralarında yarı baygın halde yatan bir kadın bulundu. İhbar üzerine gelen jandarma kadını, Turgutreis Sağlık Ocağı’na götürdü. Burada yapılan müdahale sonucunda kendine gelen esrarengiz kadın, adının Emine Zivanagi, yaşının 42, evli ve iki çocuk annesi olduğunu, Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’ndan yüzerek geldiğini ileri sürdü.
Üzerinde pasaport veya herhangi bir kimlik belgesi bulunmayan Emine Zivanagi’nin jandarma karakolunda verdiği ifadede, “Kos’ta hastanede yatıyordum. Akyarlar köyündeki  akrabalarımı çok özlemiştim. Akrabalarım yol parası vermeyince Kos’taki Kum Burnu’ndan dün denize atlayıp yüzerek buraya ulaştım. Kos’a bir kez daha dönüp dönmeyeceğimi bilmiyorum” dediği öğrenildi.
Askerlerin verdiği terlik, ceket ve pantalonu giyerek ‘Pasaport Kanunu’na muhalefet’ten adliyeye sevk edilen Zivanagi, adliye çıkışında gazetecilere aksanlı bir Türkçeyle “Ben Orhan’ımı istiyordum. Kos’a gelmişti. Üç yıl önce de Bodrum’a döndü. Bir daha haber alamadım. Onun için geldim. O ise ölmüş. Hayat artık bomboş” dedi. Zaman zaman “Orhan” diye bağıran Zivanagi, jandarma tarafından Yunanistan’a iade edilmesi için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Zivanagi’nin Kos ile Bodrum Akyarlar arasındaki 3 millik mesafeyi yüzerek gelmesinin imkansız olduğunu belirten yetkililer, gece adadan bir tekneyle Akyarlar açığına kadar getirilip bırakıldığı ihtimali üzerinde duruyor.