'Aşk'ın cezası bir yıl ücretsiz çalışma!

Sevdiği kıza aşkını ispat etmek için ismini yağlıboyayla okulun bahçe duvarına yazan gence, kamu kurumunda bir yıl ücretsiz çalışma cezası verildi!

KIRIKKALE - Sevdiği kıza aşkını ispat etmek için ismini yağlıboyayla okulun bahçe duvarına yazan gence, kamu kurumunda bir yıl ücretsiz çalışma cezası verildi! 20 yaşındaki G.A., Kırıkkale Ticaret Meslek Lisesi yönetiminin şikâyeti üzerine 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne çıktı. Mahkeme gence Kabahatler Kanunu uyarınca önce yazıyı silme ardından bir kamu kurumunda bir yıl, günde dört saat ücretsiz çalışma cezası verdi. Ceza gencin isteği üzerine altı ay tam gün çalışmaya çevirildi. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nde çay ve temizlik işi yapan genç, "Bir yanlışlık yaptım" dedi. Babasını bir iş kazasında kaybeden G.A dertli: "İşyerinde bana iyi davranıyorlar. Ama hiç olmazsa annemle iki kardeşimin geçimi için mesai saati dışında, ücretli bir işe de sahip olmalıyım."
Avukat Ergin Cinmen'e göre ise ceza çok ağır: "Kabahatler Kanunu bu şekilde yorumlanmamalı. Muhtemelen çocuk bu yaptığının suç olduğunu bile bilmiyor. Genel olarak yasal düzenleme doğrudur ama uygulamada sorun yaşanıyor." (aa, Radikal)