Aşkına karşılık vermeyen kadını mezarlıkta dua ederken öldürdü

Aşkına karşılık vermeyen kadını mezarlıkta dua ederken öldürdü
Aşkına karşılık vermeyen kadını mezarlıkta dua ederken öldürdü
Edirne'nin Havsa İlçesi'ne bağlı Köseömer Köyü'nde 34 yaşındaki Tuncay Yavuz, 5 yıldır aşkına karşılık vermediğini öne sürdüğü 43 yaşındaki akrabası Rahime Yaşar'ı anne ve babasının mezarı başında dua ederken av tüfeğiyle öldürdü. Rahime Yaşar'ın kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayet ettiği Tuncay Yavuz için daha önce 3'er aylık 3 kez mahkemeden koruma kararı aldırdığı öğrenildi. Yavuz'un 5 yıl önce de bir kişiyi tabancayla bacağından yaraladığı ve ardından mahkeme tarafından verilen 3 yıl 6 ay hapis cezasının ertelendiği öğrenildi.

RADİKAL - Havsa İlçesi'ne 18 kilometre uzaklıktaki 340 nüfuslu köyde çiftçilik yapan makine mühendisliği mezunu Tuncay Yavuz, dün öğle saatlerinde 5 yıldır aşık olduğu ve kendisine karşılık vermeyen akrabası Rahime Yaşar'ı takip etti. Yaşar'ı köy mezarlığında anne ve babasına ait mezarın başında dua ederken gören Yavuz, konuşmak için yanına gitti. Yavuz yine karşılık alamayınca yanında getirdiği av tüfeğini doğrultup "seni öldürürüm" diye tehdit etti, ardından da tetiğe bastı.

"RAHİME'Yİ MEZARLIKTA ÖLDÜRDÜM"

Ardından köy meydanından rastladığı bir tanıdığının aracıyla Havsa İlçesi'ne giden Tuncay Yavuz, Jandarma Karakolu'nda Rahime Yaşar'ı mezarlıkta öldürdüğünü itiraf ederek teslim oldu. Jandarma ekipleri köy muhtarı Feyzullah Açıkgöz'ü arayıp mezarlığı kontrol etmesini istedi. Muhtar Açıkgöz mezarlığa girdiğinde annesi ve babasının mezarı başında Rahime Yaşar'ı ölü olarak buldu.

Alınan ilk ifadesinde 5 yıldır aşık olduğu Rahime Yaşar'ın kendisini hiçbir zaman istemediğini anlatan katil zanlısı Tuncay Yavuz, "5 yıldır benimle olması için konuşmaya çalışıyorum ama beni hiçbir zaman istemedi. Ben ona aşık oldum. Dün de mezarlığa kadar takip ettim. Yeniden konuşmak istedim, hatta 'seni öldürürüm' dedim. Ama bana inanmadı ve 'öldüremezsin beni' dedi. Daha sonra bende av tüfeğiyle ateş ettim. Sonra da jandarmaya gelip teslim oldum. Pişmanım" dedi.

Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen katil zanlısı Yavuz, girişte gazetecilerin "Neden öldürdün?" sorusuna "Söyleyeceğim bir şey yok, pişmanım" diye cevapladı. Savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklanan Tuncay Yavuz, Edirne Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

5 YIL ÖNCE BOŞANDI

Tuncay Yavuz'un akrabası Rahime Yaşar'ı öldürdüğü haberleri üzüntü yaratırken, köy muhtarı Feyzullah Açıkgöz, "Rahime Yaşar 5 yıl önce eşinden ayrıldı. Ailesine ait evde kalıyordu. Neden öldürdüğünü bilmiyorum" dedi.


TALİBİNİ SİLAHLA YARALAMIŞ

Öldürülen Rahime Yaşar'ın kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayet ettiği Tuncay Yavuz için daha önce 3'er aylık 3 kez mahkemeden koruma kararı aldırdığı ve evine yaklaşmasını yasaklattığı ortaya çıktı. Yavuz'un 5 yıl önce de Rahime Yaşar'a evlenmek için talip olan bir kişiyi tabanca ile bacağından yaraladığı ve ardından mahkeme tarafından verilen 3 yıl 6 ay hapis cezasınının ertelendiği öğrenildi.

ÖLDÜĞÜ YERDE TOPRAĞA VERİLDİ

Annesi Fatma Yaşar ile babası Hasan Yaşar'ın mezarı başında hayatını kaybeden Rahime Yaşar da yanlarında açılan mezarda toprağa verildi.

Jandarma ekiplerinin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
DHA-Engin ÖZMEN