'Aslan oğlum şimdi başkalarında yaşıyor'

Salih Baykan, "Gürkan tek evladımızdı. Onu kaybetmek bizi kahretti" diyor, "Aslan oğlumun organları bir başkasında yaşıyor." Dokuz yaşında trafik kazası kurbanı olan Gürkan Baykan'ın organları dört kişiye hayat verdi.

TEKİRDAĞ - Salih Baykan, "Gürkan tek evladımızdı. Onu kaybetmek bizi kahretti" diyor, "Aslan oğlumun organları bir başkasında yaşıyor." Dokuz yaşında trafik kazası kurbanı olan Gürkan Baykan'ın organları dört kişiye hayat verdi.
Gürkan, geçen hafta okul çıkışı karşıdan karşıya geçerken plakası belirsiz bir aracın altında kalmış, cuma günü da beyin ölümü gerçekleşmişti. Hasibe ve Salih Baykan çiftinin tek evlatlarının organlarını bağışlamasının ardından Gürkan'ın böbrekleri kimlikleri açıklanmayan 14 yaşındaki bir çocukla bir başka hastaya nakledildi. Karaciğer ve korneaları İstanbul Çapa 'da Tıp Fakültesi'nde yatan iki hastaya nakledildi.
Gürkan'ın kalbi, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde yatan 18 aylık Eymen Günel'e nakledildi. Operasyon başaralı geçmesine rağmen Günel önceki gün hayatını kaybetti. Günel'in karaciğerinde meydana gelen bir problem nedeniyle öldüğü açıklandı.