ASO Başkanı'na tepki: Bunu nasıl devlet yapmadı dersiniz ya?

ASO Başkanı'na tepki: Bunu nasıl devlet yapmadı dersiniz ya?
ASO Başkanı'na tepki: Bunu nasıl devlet yapmadı dersiniz ya?
Ankara katliamının yaşandığı noktaya karanfil bıraktıktan sonra basına "Çeşitli spekülasyonlarla devleti suçlu görmeye çalışıyorlar" diyen ASO Başkanı Nurettin Özdebir'e bir vatandaş tepki gösterdi: "Burada ölen arkadaşlarımızın üzerine gaz bombası atıldı. Bomba 60 kişiyi öldürdüyse o gaz da 30 kişiyi öldürdü. Bunu devlet yaptı devlet."

ANKARA Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Ankara İş Dünyası kuruluşlarının Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri patlamanın yaşandığı Ankara Tren Gar'ına gelerek karanfil bıraktı.

Saygı duruşunun ardından basın açıklaması yapan Özdebir’e bir vatandaş tepki gösterdi. Özdebir'in, "Bu işte çeşitli spekülasyonlar yapılıyor ve devleti suçlu görmeye çalışıyorlar" sözlerine karşılık bir vatandaş, "Bunu nasıl devlet yapmadı dersiniz ya? Burada ölen arkadaşlarımızın üzerine gaz bombası atıldı. Bomba 60 kişiyi öldürdüyse o gaz bombaları 30 kişiyi öldürdü. Polis saldırdı bize yardım etmemizi engellediler. Bunu devlet yaptı devlet. Arkadaşlarımızı devlet öldürdü" dedi.

Vatandaşın bu tepkisi üzerine ise Özdebir, "Ben 63 yaşındayım senden önce bunlarla ilgili çok şeyleri yaşadık hepimiz. Terörün istediği budur işte. Buna fırsat vermememiz lazım" diye konuştu.

(Muhammet BAYRAM / DHA)