Astsubaylar parti kurdu

Astsubaylar parti kurdu
Astsubaylar parti kurdu
Kurucularının büyük çoğunluğunu emekli astsubayların oluşturduğu "AS Parti"nin kuruluş dilekçesi, İçişleri Bakanlığına sunuldu.

RADİKAL-AS Parti kuruldu. Kurucularının büyük çoğunluğunu emekli astsubayların oluşturduğu "AS Parti"nin kuruluş dilekçesi, İçişleri Bakanlığına sunuldu. Partinin Kurucu Genel Başkanı Cavit Kayıkcı, yaptığı açıklamada, partinin kurucularının çoğunun emekli astsubaylardan oluştuğunu belirterek, hedeflerinin 200 bine yakın astsubayın siyaset arenasında söz sahibi olabilmesini sağlayacak zemini oluşturmak olduğunu söyledi. "AS Parti'nin son dönemde kurulan partiler arasında en geniş tabana sahip parti olduğunu" savunan Kayıkcı, "Herkesi kucaklayan, dini, milli ve manevi değerlere saygılı bir partiyiz" değerlendirmesinde bulundu.

ANKARA /AA


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Parti

  ,

  emekli

  ,

  siyaset

  ,

  kuruluş

  http://www.radikal.com.tr/128992712899271

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - gümüşisis

  hayırlı olsun... aslında bir açıdan partilerin günümüzde gereksizliğine inanıyorum-daimi muhalefet senatosu gibi bir şey meclis karsısında daha iyi ve verimli olabilir- ve ondan seçilenler meclis üyesi olur-daimi muhalefeti de böyle böyle kurulu küçük eksenliler besler kendi temsilcilerini daimi muhalefet senatosuna yollar falan falan.. buna kafa yorayım biraz....