Astsubayların sorunlarına "kadrolu" çözüm

Astsubayların sorunlarına "kadrolu" çözüm
Astsubayların sorunlarına "kadrolu" çözüm
Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli astsubayların mesleki ve sosyal sorunlarının en kısa zamanda "Komuta Katı"na iletilmesi ve çözüm bulunması için kadro oluşturuldu.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli astsubayların mesleki ve sosyal sorunlarının en kısa zamanda "Komuta Katı"na iletilmesi ve çözüm yolu bulunması maksadıyla Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Kıdemli Astsubaylığı kadroları ihdas edildiği bildirildi.

Açıklamada, kadrolara görevlendirmelerin yapıldığı ve uygulamaya geçildiği de kaydedildi.

DENİZ KUVVETLERİNDEN KORUMA
Öte yandan sitedeki başka bir açıklamada ise Kızılay Genel Müdürlüğünce yapılan planlamaya göre, Somali'ye insani yardım malzemesi taşıyan Aqua Luna isimli geminin Mogadişu/Somali ve Berbera/Somali limanlarına intikalinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca refakat ve koruma sağlandığı bilgisine yer verildi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/112756611275661

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SAHİPSİZ ASSUBAYLAR - arcil_1971

  hava ve deniz kuvvetlerinde 10 yıldır bu kadrolar var, orada çalışan arkadaşlara yetki verilmediği sürece olumlu bir gelişme gibi bu durumu görmek birşeylerin değişmemesini isteyenlerin ekmeğine yağ sürmektir, yeterli değil bunlar,bu arkadaşlar sorunları hükumete iletmede temsilci olurlarsa belki o zaman bir şeyler olur