At üstünde donarak öldü

Sibirya soğukları, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yine can aldı. Muş'un Varto ilçesinden komşu köye ziyarete giden 60 yaşındaki Mehmet Sıraç, atının sırtında donarak öldü.

AĞRI/BURSA/ÇANAKKALE - Sibirya soğukları, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yine can aldı. Muş'un Varto ilçesinden komşu köye ziyarete giden 60 yaşındaki Mehmet Sıraç, atının sırtında donarak öldü. Tipiye tutulduğu anlaşılan Sıraç'ın cesedi, dün yaşadığı Karaköy'e iki kilometre uzakta, başucunda bekleyen atı sayesinde bulundu. Sekiz çocuk babası Sıraç, altı kilometre uzaktaki Yeşilpınar Köyü'nde bir akraba ziyaretine gitmiş, bir gece konakladıktan sonra yola çıkmıştı.
Doğu Anadolu'da gündüzleri sıfırın altında 16 dereceye kadar düşen ısı, önceki gece yine sıfırın altında Ağrı'da 36, Ardahan'da 33 olarak ölçüldü. Bölgede kaydedilen en düşük sıcaklıklar, 20 Şubat 1985'te Sivas'ta sıfırın altında 55, 29 Aralık 2002'de Ağrı'da sıfırın altında 40 olmuştu.
Lodos kulübe uçurdu
Yurdun diğer bölgelerinde ise lodos korkuttu. Bursa'da 225, Kayseri'de 9, Kocaeli'nde 3, Eskişehir'de de 2 kişi sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hastaneye kaldırıldı, İzmir'in Buca ilçesinde 58 yaşındaki Recep Şen ise hayatını kaybetti. Bursa'da önceki gece hızı 80 kilometreyi bulan lodos, elektrik direkleri ve bazı araçları devirdi. Yüksek İhtisas Hastanesi Kavşağı'nda havalanan prefabrik bekçi kulübesi, 27 yaşındaki Vatan Erzurumlu'yu yaraladı.
Denizde panik
Ege Denizi'nde şiddetli lodos nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya dün deniz ulaşımı yapılamadı. 220 yolcusu ile Bandırma-İstanbul seferini yapan Piyale Paşa Deniz Otobüsü yolcuları da korkulu dakikalar yaşadı. Bazı yolcular fenalık geçirirken, deniz otobüsü bir saat sonra Bandırma'ya geri dönmek zorunda kaldı.
Çanakkale-Ecebat seferini yaparken dalgalarla beşik gibi sallanan 'İntepe' araba vapurunda da mobilya yüklü bir kamyon devrildi. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.
Meteoroloji yetkilileri ise bugün de etkisini sürdüren lodosun akşam saatlerinde etkisini kaybedeceğini ve yağış beklendiğini söyledi. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7379497379490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.